«Зірка культури»-2023: новим лауреатом почесної відзнаки став відомий миколаївський прозаїк, драматург, режисер і сценарист Анатолій Маляров

«Зірка культури»-2023: новим лауреатом почесної відзнаки став відомий миколаївський прозаїк, драматург, режисер і сценарист Анатолій Маляров

21 квітня 2023 року свій 90-й день народження святкує відомий миколаївський прозаїк, драматург, сценарист, театральний і телережисер Анатолій Маляров. Саме з цієї нагоди, за давньою доброю традицією, ювіляр зібрав своїх друзів, колег і поціновувачів творчості у затишній залі Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького на цілу вечірку під життєстверджуючою назвою «Вічно молодий».

Дощова погода не вплинула на настрій учасників зустрічі, які у третій день тридцятиріччя іменинника залюбки слухали його спогади про важливі досягнення насиченого й цікавого життя: про голодне дитинство, перші зароблені гроші, перші вагомі професійні досягнення та випробування долі на моральну зрілість. А досягнень, і справді, достатньо!

Народився Анатолій Маляров 21 квітня (зі слів письменника, за метрикою – 22 квітня, за паспортом – 9 березня) 1933 року в селищі ім. Т. Г. Шевченка на Одещині. По закінченні Київського державного театрального інституту ім. І .К. Карпенка-Карого пан Анатолій працював режисером на Київській та Дніпропетровській телестудіях, а з 1960 року – головним режисером Миколаївського обласного телеканалу. У 1969-1973 та 1989-1993 роках Анатолій Маляров обіймав посади режисера і заступника художнього керівника Миколаївського російського художнього театру (нині – Миколаївський академічний художній драматичний театр).

П’єси ювіляра йшли на сценах театрів Миколаєва, Запоріжжя, а також у телеефірі для глядачів Києва, Дніпропетровська, Миколаєва. Роботи автора були двічі відзначені на республіканських літературних конкурсах на кращу п’єсу. Драматург поставив за власними творами декілька телевистав.

Анатолій Маляров почав друкуватися з 1978 р. Більше 20-и його книг побачили світ у різних вітчизняних видавництвах, зокрема, у Миколаєві, Києві, Одесі. Серед улюблених жанрів – оповідання, новели. Є в доробку письменника і романи та повісті. Друкувався письменник в журналах «Київ», «Имена», «Соборная улица», «Современник» (Канев), «Скрепка» (Таллінн), «Житте» (Варшава) тощо; в газетах «Культура і життя», «Літературна Україна», «Рідне Прибужжя», «Вечерний Николаев», «Южная правда» тощо.

Письменник займає високі позиції у рейтингу миколаївських діячів культури. Користується великою популярністю серед читачів та поціновувачів літературного мистецтва. Низка творів автора присвячена Миколаївщині та людям, які тут живуть. Стиль письма Анатолія Малярова неповторний та оригінальний. В останні роки письменнику до душі поезія. Анатолій Андрійович вже має у творчому доробку кілька десятків віршів.

З початку повномасштабної агресії рф проти України автор увесь час залишався в прифронтовому Миколаєві й продовжував письменницьку діяльність, результатом чого стала його нова книга, з якою незабаром познайомиться миколаївський читач. Анатолій Маляров є членом Спілки письменників України з 1983 р., також неодноразово був переможцем обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга».

У день 90-річчя численні вагомі досягнення на творчій ниві іменинника були відзначені вагомими нагородами. Заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОВА Віталій Бойченко в урочистій атмосфері вручив Анатолію Малярову Почесну відзнаку голови Миколаївської обласної державної адміністрації «Святий Миколай Чудотворець» ІІІ ступеня.

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров вручив Анатолію Малярову за його талант, самобутність, активну письменницьку діяльність в умовах війни та з нагоди 90-річчя від дня народження Почесну відзнаку управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради «Зірка культури міста Миколаїв».

Також іменинник отримав нескінченну кількість телефонних вітань від друзів і поціновувачів творчості з різних країн. У залі, де презентувалася більшість книг Анатолія Малярова, неодноразово відбувались ювілейні вечори автора, і сьогодні лунали гарні слова-посвяти від миколаївських колег по письменницькому цеху. Гості слухали чудові пісенні вітання на вірші ювіляра від заслуженого артиста України Олександра Сичова. А працівники бібліотеки подарували доброму другу Анатолію Малярову торт із зображеннями обкладинок книжок автора.

Ювіляр, читаючи напам’ять власні вірші, дивував гостей неперевершеним почуттям гумору та самоіронією. А ще повідомив, що цьогорічні іменини ‒ це лише репетиція перед його 100-річчям!

Щиро вітаємо пана Анатолія Андрійовича з його високоліттям! Бажаємо ще довгі роки дарувати своїм читачам нові творчі знахідки, а головне ‒ міцного здоров’я і якомога на довше зберегти таку невгамовну жагу до життя! З ювілеєм!