Віра і натхнення: складові формули успіху миколаївської майстрині Лариси Кришталь

Віра і натхнення: складові формули успіху миколаївської майстрині Лариси Кришталь

Миколаїв ‒ МІСТО-ГЕРОЙ! Тут живуть по-справжньому героїчні люди, які вміють долати труднощі, гуртуватися й разом наближатися до бажаної мети. А джерела натхнення й сили у кожного ‒ свої. І складні часи випробувань зазвичай їх проявляють ще більше.

Лариса Кришталь народилася у Миколаєві. Творчістю жінка захопилася у зрілому віці. Спочатку це був живопис, основи якого вона почала пізнавати на заняттях у Дитячій художній школі та курсах художників-оформлювачів. Але невтішний діагноз лікарів на певний час призупинив творчий процес. Завдяки творчості й наполегливій боротьбі з хворобою сьогодні ми можемо насолоджуватися прекрасними роботами з декоративно-ужиткового мистецтва, авторкою яких є Лариса Кришталь. Велика робота над собою, віра у позитивний результат і творче натхнення ‒ ось складові перемоги жінки. Вишивка стрічками, декоративне різьблення свічок, вітражний розпис ‒ крок за кроком ці техніки допомагали жінці розвиваючи дрібну моторику рук, а також відточувати майстерність. І результат не примусив довго чекати ‒ лікарі були вражені!

«Коли ми вперше зустрілися з пані Ларисою, вона знову була у творчому пошуці. Я запропонувала спробувати мистецтво валяння з вовни, адже це також могло б допомогти процесу одужання. За деякий час майстриня представила перші свої валяні гобелени. Завдяки вдалому поєднанню двох технік мокрого та сухого валяння, було досягнуто прекрасний результат. Композиція набула оригінальної пластики й об’єму. Кольорова палітра гармонійно змінювалась від теплих до холодних відтінків, створюючи невидимий внутрішній рух. Наче вся краса квітучого Півдня відзеркалилася у у цих роботах», ‒ із захопленням пригадує голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Відтоді гобелени Лариси Кришталь були окрасою будь-якого виставкового заходу довоєнного міста, зачаровували присутніх своєю технікою, зігрівали невидимим теплом. Від початку повномасштабної війни пані Лариса знаходилася у Миколаєві. У серпні родина майстрині була вимушена виїхати до Німеччини. Нині Лариса Кришталь впевнено дивиться у майбутнє, адже знає, що безвихідних ситуацій немає. Варто лише вірити в успіх і вміти наближати бажану перемогу! Так і буде ! Все буде ‒ Україна!

На світлинах ‒ роботи Лариси Кришталь.

Зображення запису ‒ «Весняна мелодія», вовна, валяння.

.