233-річчя Миколаєва: як МІСТО-ГЕРОЙ відзначив свій день народження

233-річчя Миколаєва: як МІСТО-ГЕРОЙ відзначив свій день народження

Цими вихідними миколаївці відзначали 233-ю річницю Миколаєва вже у статусі «МІСТА-ГЕРОЯ». Війна чітко поділила наше життя на «до» і «після», але життя триває. На 200-й день військової агресії миколаївці наперекір усьому пишаються своїм містом, яке потужною фортецею тримає Південь України, зберігаючи величезну кількість набутих цінностей, залишених нам у спадок.

На знак шани і вдячності усім людям, які сьогодні носять почесне ім’я «миколаївці», управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради спільно з провідним вуличним радіо «Рідна вулиця» протягом 9, 10, та 11 вересня презентували музичний проєкт «МИКОЛАЇВ ‒ МІСТО-ГЕРОЙ». У ці святкові дні в улюблених здавна місцях відпочинку містян на вулиці Соборній лунали кращі музичні композиції місцевих авторів ‒ Олександра Сичова, Тетяни Ярової, Дмитра Креміня, Наталі Круміленко, Віталія Рогожі, Таїс Ліщинської та інших. Серця жителів МІСТА-ГЕРОЯ зігрівали пісні про любов до рідного краю у виконанні Олега Кедіса, Дениса Місанчука, Лілії Круміленко, ансамблю «Южний патруль» Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, арт-гурту «Варіант В», групи «Крила» та багатьох інших виконавців.

На Facebook-сторінках управління та міського методичного центру клубної роботи протягом усіх святкових днів тривав арт-марафон під однойменною назвою «МИКОЛАЇВ ‒ МІСТО-ГЕРОЙ». Стрічку новин прикрасили поздоровлення від закладів культури міста, приємні спогади про святкування минулих років, а також привітання від миколаївців, які зараз тимчасово знаходяться далеко від батьківщини.

Завершилося відзначення Дня міста онлайн-марафоном «Миколаїв. Є життя». У спільному спецпроєкті управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради та телеканалу «Суспільне: Миколаїв» наживо відбулося спілкування з очільниками міста й області, цікавими гостями, які розповіли про життя прифронтового міста у різних галузях. У прямому ефірі глядачі мали можливість послухати виконання авторських композицій Катерини Тихонової, Олександра Сичова, насолодитися душевним співом Івана Носика, акторів Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії  Євгена Студзинського та Олександра Магльованного, зарядитися драйвом гурту «Крила», соліста гурту «Radiostars» Костянтина Говоруна, Єви Гудзон, Дмитра Скороходова та інших. Святкової атмосфери та відчуття єднання додавали численні онлайн-вітання на адресу Миколаєва, що протягом майже трьох годин надходили від відомих українських виконавців і громадських діячів з різних куточків світу. Яскравою окрасою марафону стала професійна співпраця ведучих різних локацій ‒ начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрія Любарова, директора телекомпанії «НІС-ТВ» Віталія Мехеди, заслуженої журналістки України, директорки ЦБС для дорослих Інги Хоржевської та продюсерки «Суспільне: Миколаїв» Катерини Лисюк.

Попри всі негаразди, що принесла нам війна, МІСТО-ГЕРОЙ гідно відзначив свій 233-й день народження. Миколаївці впевнені, що кращі часи у нас ще попереду! Відновимо, відбудуємось і заживемо щасливо! Все буде Україна!