Думка людини… Абстрактне поняття, що є потужним поштовхом до дії, першоосновою усіх починань і прагнень. Її колективну силу навіть важко осягнути, наскільки вона нескінченна… А у дні воєнного лихоліття ‒ це нездоланне джерело віри у велику Перемогу. Й творчі люди лише додають кольорів до цього живого процесу.
Любов Ніколаєва ‒ миколаївська художниця-графік. Мистецтво малювання з дитинства захоплювало дівчину, а навчання у Одеському державному театральному художньо-технічному училищі за спеціальністю «Гример-художник» лише посприяло її подальшій творчій реалізації. Так, Любов Ніколаєва з 1990-го року працює у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі.
Перші графічні роботи художниці з’явилися ще під час навчання. У своїх полотнах вже тоді дівчина втілювала неймовірне захоплення фантастичними світами із дивовижними казковими героями. Молода художниця створювала на папері сюжети за допомогою звичайного пера, туші й унікальної крапкової техніки, схожої на чарівний туман.
«І понині для Любові Ніколаєвої графіка ‒ це спосіб максимально виразити своє світовідчуття. ЇЇ дивовижні образи ‒ наче гості з інших світів, з людської підсвідомості, із самих глибин душі, що в процесі роботи наповнюються деталями. Паперовий простір заповнюється у творчому процесі інтуїтивно, і тільки потім авторка розшифровує значення малюнків. Глибокі філософські роботи художниці стали прекрасним смисловим доповненням до оформлення книжок багатьох миколаївських авторів, серед яких: І. Стариков, А. Вербець, В. Марущак, О. Духовний, Т. Фурцева», ‒ розповіла голова культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.
Зображення картин Любові Ніколаєвої багатовимірні й насичені загадками. Одним із найулюбленіших образів художниці є риба ‒ стародавній християнський символ відродження і воскресіння, уособлення невловимої підсвідомості. У довоєнний час роботи мисткині прикрашали експозицію міжнародного конкурсу «Illustration of The Future Contest» (Голлівуд, США), міжнародного фестивалю фантастики (м. Харків), а також інших заходів різних рівнів. Декілька графічних робіт Л. Ніколаєвої увійшли до закордонного арт-збірника «Illusion».
Напередодні війни Любов Ніколаєва почала писати картину, сюжет якої спантеличив і саму авторку. На полотні хлопчик-рибалка сидить під великим деревом, верхівка якого вже опалена вогнем. На одній з гілок за усім спостерігає сова ‒ символ мудрості і знань. Хлопчик не звертає уваги, він захоплений своєю мрією. А внизу тихенько спить мирне місто… За тиждень у спокійний ранок українців увірвалася війна. Турбота за рідних і страх за майбутнє стали головними для жінки, але гостра тема ненависті до ворога виплеснулася у нову серію картин. У кожному із сюжетів втілена одна єдина думка, підтримана тисячоголосою луною земляків ‒ геть із нашої землі, кляті вороги! Миру і процвітання рідному місту й країні! Так і буде! Все буде ‒ Україна!
На світлинах ‒ роботи Любові Ніколаєвої.
Зображення запису ‒ «Номер 9», папір, перо, туш, крапкова техніка.