«Нас єднає Тарасове слово»-2024: у Миколаєві нагородили лауреатів відкритого міського різножанрового конкурсу

«Нас єднає Тарасове слово»-2024: у Миколаєві нагородили лауреатів відкритого міського різножанрового конкурсу

28 березня на сцені камерної зали Миколаївського академічного художнього драматичного театру відбулась церемонія нагородження переможців Відкритого міського різножанрового конкурсу «Нас єднає Тарасове слово», що проводився цього року з 4 по 8 березня дистанційно. Захід пройшов у межах відзначення  210-річниці від дня народження видатного сина української землі, поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка.

На святкові урочистості була запрошена когорта переможців проєкту – володар Гран-прі та лауреати І ступеня у 4-х номінаціях. На початку зустрічі присутніх привітав голова журі конкурсу, директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього драматичного театру, заслужений діяч мистецтв України, володар Почесної відзнаки Миколаївської обласної ради І ступеня «Заслуги перед Миколаївщиною» Артем Свистун. Митець подякував учасникам конкурсу за шану та любов до творчого спадку Тараса Шевченка й вручив головну нагороду конкурсу ˗ диплом Ган-прі та подарунки від організаторів.

Нагородження лауреатів І ступеня у номінації «Художнє читання» здійснила заступниця голови Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреатка Міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, письменниця Ольга Славна.

Доцент кафедри івент-менеджменту та соціальних комунікацій Відокремленого підрозділу Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, артист розмовного жанру Миколаївської обласної філармонії, заслужений діяч естрадного мистецтва України Сергій Гололобов нагородив дипломами лауреатів І ступеня та пам’ятними подарунками конкурсантів, які презентували свою творчість у номінаціях «Літературно-музичний відеонарис» та «Вокал».

Переможців номінації «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво» привітала заступниця директора з методичної та проєктної діяльності Міського методичного центру клубної роботи Ірина Лапко, яка подякувала всім учасникам за активність і підкреслила вагомість творчих перемог для нашого сьогодення.

На завершення зустрічі переможці конкурсу були запрошені на перегляд пластичної драми «Катерина» за мотивами поеми Т.Г.Шевченка, прем’єра якої відбулася на сцені МАХДТ напередодні, у Міжнародний день театру.

До свого професійного свята театрали також презентували в холі закладу меморіальні портрети драматургів Миколи Аркаса та Леся Курбаса, а також інсталяцію до твору «Катерина». До речі, поема Тараса Шевченка повернулася на сцену театру через 124 роки. Адже вперше прем’єра опери «Катерина», яку написав Микола Аркас, була представлена на сцені театру Шеффера (сьогодні – МАХДТ) у виконанні трупи корифея українського театру М. Кропивницького 14 березня 1900 року.

Наразі до уваги поціновувачів театрального жанру був представлений спільний проєкт Миколаївського академічного художнього драматичного театру і Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, що занурив глядача у вир подій легендарної поеми Кобзаря в новому прочитанні. Переосмислив літературну основу і знайшов паралелі з сьогоднішнім часом режисер з міста Херсон ˗ заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.

Глибокий символізм образів, прониклива акторська гра, несподівані сюжетні лінії, чудовий музичний супровід та декорації створили неймовірну атмосферу взаємодії, увінчану бурхливими оваціями вдячних глядачів. Сюжет пластичної драми, де вміло поєдналися вокал і драматична складова, примусив присутніх думати, співпереживати, аналізувати глибокі витоки трагедії, яку й сьогодні переживає наш народ.

Вітаємо колективи двох знаних українських театрів з чудовою спільною роботою, актуальною та професійною. Нехай сила творчості Великого Тараса надихає сучасників та надає наснаги  на шляху до Перемоги!

Дякуємо всім, хто долучився до організації і проведення конкурсу та висловлюємо окрему подяку Миколаївському академічному художньому драматичному театру за плідну й активну співпрацю у реалізації цього творчого проєкту!

До зустрічі на Відкритому міському різножанровому конкурсі «Нас єднає Тарасове слово»-2025! Все буде Україна!