Кобза, бандура та торбан: У Миколаєві лунали дивні мелодії на традиційних українських інструментах

Кобза, бандура та торбан: У Миколаєві лунали дивні мелодії на традиційних українських інструментах

Кінець минулого тижня для відвідувачів Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького видався доволі незвичним. У концертній залі закладу лунали звуки кобзи, бандури, торбану (українська лютня) у виконанні українського кобзаря американського походження, учасника Полтавського Кобзарського Цеху Юрка Фединського.

Пан Юрко провів зустріч-концерт, під час якої продемонстрував чудову гру на традиційних українських інструментах. Як зазначив музикант, в Україні він живе майже десять років, і це його п’ятий тур кобзарування. Під час зустрічі у Миколаєві, куди він завітав уперше, лунали народні пісні, колядки, епос, музичні твори на слова Г.Сковороди тощо. За словами полтавського кобзаря, усі привезені інструменти близькі до автентичних і виготовлені ним власноруч протягом останніх п’яти років.

Атмосфера заходу була сповнена особливою сердечністю та любов’ю до народу України, який переживає наразі навалу російського агресора. Поціновувачі музичного мистецтва відчули прагнення гостя продемострувати душевний спів, об’єднати сучасників традиціями сивої давнини. Юрко Фединський ділився роздумами про історичне коріння кобзарства, народолюбство та цінності, що єднають український народ в такі важкі часи.

Візит Юрка Фединського у Миколаїв став частиною туру музиканта «Різдво Христове на Фронті» через прифронтові міста Сходу та Півдня України. Зустріч була організована за підтримки ГО «Новий Акрополь» та керівника миколаївського відділення Валентина Мефоденка.

Під час зустрічі було зібрано кошти, який кобзар планує передати на підтримку воїнів ЗСУ на Сході України. Разом ‒ до Перемоги! Все буде Україна!