««Казка» зустрічає друзів»: як миколаївці відзначили 42-й День народження улюбленого місця відпочинку

««Казка» зустрічає друзів»: як миколаївці відзначили 42-й День народження улюбленого місця відпочинку

25 травня чарівні брами Дитячого містечка «Казка» відчинилися по-особливому урочисто, адже улюблений багатьма поколіннями миколаївців заклад відзначив свій 42-й День народження.

Історія «Казки» по-миколаївськи стартувала 19 травня 1982 року. І ця дата стала днем народження затишного острівка щоденного звичайного дива, доброго та безтурботного, як саме дитинство, посеред серйозного світу дорослих. На жаль, плани щодо святкування 40-річного ювілею закладу були нещадно зруйновані війною. Проте цього сонячного дня все ж свято відбулось. Було гамірно, весело та по-дитячому щиро.

У тінистих алеях парку малеча залюбки пірнула у світ цікавинок, запропонованих локацією «Веселі іменини казкової родини» від ЦМБ для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка. На «Книжковій альтанці» розгорнулась виставка книг «Казкова посмішка дитинства». «Ігровий майданчик» запросив на розважальні інтерактиви й театралізовану ігрову програму «Казкова феєрія». На локації «Хенд-мейд майстерка» хлопчики та дівчатка разом із батьками дружно створювали вітальні листівки до Дня народження «Казки», виготовляли сувеніри та поробки. Студія аквагриму «Намалюй настрій» дивувала незвичними образами з фейс-арту.

Багато незабутніх вражень гості свята отримали під час концертно-ігрової програми ««КАЗКА» зустрічає друзів», веселі мелодії якої гучно розносилися далеко за межами Дерев’яної фортеці. Талановиті вихованці творчих колективів Обласного палацу культури презентували присутнім кращі свої номери.

Сяючі дитячі очі, веселі голоси, драйвові інтерактивні ігри, смачні солодкі подарунки, неймовірна атмосфера свята ˗ містечко «Казка», попри всі негаразди воєнного часу, знову подарувало юним миколаївцям безліч приємних емоцій. Так було, і так має бути!

З Днем народження, наша «Казко»! Ти – не лише улюблене місце відпочинку для багатьох поколінь жителів Миколаєва. Ти ˗ невід’ємна історія міста, наша гордість і візитівка. Немає жодного миколаївця, дитинство якого не осяяне твоїм ім’ям. Нехай на твоїх квітучих алеях завжди буде весело і гамірно. Це означатиме, що наше місто живе, зростає й міцніє його майбуття, щасливе та успішне!

Зі святом!

Цікаво

«Казка» – паркова зона у середмісті Миколаєва з інтерактивними локаціями, яскравими атракціонами, тематичними арт-об’єктами та каскадними водоймами. Наприкінці 70-х років автором концепції та архітектором унікальної рекреаційної зони, що мала з’явитися на місці старого міського ринку, став Вадим Павлович Попов. Шефство над будівництвом «Казки» у ті часи взяв на себе Чорноморський суднобудівний завод. До роботи приєдналися й інші підприємства міста. Миколаївці з ентузіазмом працювали на суботниках, вкладаючи душу в реалізацію цього неординарного проєкту. Талантом інженерів, золотими руками майстрів-корабелів, столярів, мулярів були зведені красень-корабель, дерев’яна фортеця, кам’яний замок та яскравий амфітеатр. А в різних куточках дитячого містечка ще й оселилися відомі персонажі улюблених малюками казок. Спорудження «Казки» стало насправді народним будівництвом.

Над художнім оформленням містечка працювали відомі миколаївські митці – Андрій Антонюк, Михайло Озерний, Валерій Купцов, Володимир Пахомов, Микола Бережний, Юрій та Інна Макушини, Іван Булавицький, Юрій Стешин, Олександр Катілов та інші талановиті майстри. Творчий колектив виконував всі види робіт – скульптури,карбування, мозаїку, вітражі, різьблення по дереву, кованку, прикрасивши «Казку» різноманітними витворами мистецтва. 

Нерідко «Казку» називають миколаївським «Діснейлендом». Але є й те, що відрізняє саме наше містечко. Це особиста родинна енергетика, насичена радістю та захопленням тисяч і тисяч миколаївських дітлахів уже кількох поколінь. Ті хлопчики й дівчатка, які у 80-х були першими капітанами «Буяна», машиністами паровозу, грали у лицарів і принцес в середньовічному замку та брали в облогу ігрові автомати, виросли, щоб повернутись до цієї чарівної країни вже зі своїми дітьми, а потім із онуками.

Потужний зв’язок поколінь, сила традицій і водночас прагнення до постійного розвитку, оновлення та вдосконалення – в них сила успіху «Казки», неможливого без підтримки миколаївських підприємств, організацій та небайдужих містян. Щира подяка Аркадію Дабагяну за допомогу у відновлені локації «Сонячний годинник», Владиславу Малицькому, який подарував та встановив у містечку арт-об’єкти «Ейфелева вежа» та «Вежа Шухова», Дитячій художній школі м.Миколаєва за допомогу в оформленні «Казкового потягу». Окремі слова теплої вдячності та світлої згадки в пам’ять про В’ячеслава Сімченка, директора Миколаївського тепловозоремонтного заводу, справжнього мецената і друга «Казки», якого не стало рівно три роки тому. Його підприємство реставрувало один зі знакових об’єктів комплексу – паровоз, а також подарувало велетенський триколісний байк, що зустрічає відвідувачів біля головних воріт.

З великих і маленьких добрих справ будується щодня та сама «Казка», яку ми знаємо, любимо, і до якої з радістю повертаємось знову і знову!