До Міжнародного дня танцю: життя у танцювальному ритмі колективів ММПК «Молодіжний»

До Міжнародного дня танцю: життя у танцювальному ритмі колективів ММПК «Молодіжний»

Побутує думка, що люди, закохані у дивовижне мистецтво хореографії, живуть в іншому вимірі, за іншими законами. Танець мобілізує, додає наснаги та сили, наповнює душу настільки, що людина занурюється у нього до самозабуття. Як не жахливо, але війна усіх нас перевірила на витривалість. Попри всі негаразди, миколаївські хореографічні колективи загалом зберегли свій склад і не просто зберегли, а й відновили свою роботу. Ось, до прикладу, ММПК «Молодіжний», у стінах якого таємниці царини хореографії пізнали багато поколінь юних миколаївців і нині прославляють рідне місто далеко за його межами.

Так, сьогодні у його залах наживо працюють:

  • народний аматорський колектив ансамбль танцю «Каприз» під керівництвом Юлії Захарової та Ольги Щербини;
  • народний аматорський колектив ансамбль танцю «Сюрприз» під керівництвом Катерини Лопатіної;
  • хореографічний колектив «Гарлем»під  керівництвом Юлії Фляги;
  • зразковий аматорський колектив ансамбль танцю «Карамельки» під керівництвом Юлії Смарусь;
  • зразковий аматорський колектив ансамбль народного танцю «Український сувенір» під керівництвом Ганни Бобкової. Частина колективу допоки перебуває у Німеччині, у місті Бедбург.

Також онлайн успішно займаються і вихованці народного аматорського колективу ансамблю танцю «Аліски» під керівництвом Юлії Цуканової.

Усі вищеназвані колективи протягом війни беруть активну участь у змаганнях різних рівнів, отримуючи  призові місця та численні Гран-прі. Серед найбільш значущих перемог періоду війни:

  • у ансамблю танцю «Сюрприз» ‒ Гран-прі Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу «Весняне сузір’я»;
  • у ансамблю народного танцю «Український сувенір» ‒ 1 місце І Міжнародного дитячого фестивалю творчості (м. Кельн, Німеччина) та  звання лауреатів Міжнародного фестивалю культур «Fest der Kulturen» (м. Бедбург, Німеччина);
  • у ансамблю танцю «Аліски» ціла низка перемог:

-Гран-прі Всеукраїнського проєкту ІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу «POLTAVA SUPER FEST»;

-Гран-прі та два 1 місця у двотуровому Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «УКРАЇНА – ЦЕ ТИ!» (м.Одеса);

-Гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу «Я – ТВОРЧА УКРАЇНА» (м. Київ);

-Гран-прі Всеукраїнського багатожанрового фестивалю-конкурсу мистецтв «Свою Україну любить!»( м. Одеса).

Вихованці ансамблю народного танцю «Український сувенір», які ще у перші дні війни разом із батьками за допомогою директорки закладу, досвідченої миколаївської хореографині Юлії Захарової виїхали до Німеччини, успішно заявляють про себе за кордоном у міжнародних фестивалях та заходах соціального значення, знайомлячи європейців із культурою України. Так, миколаївські підлітки взяли участь у щорічному карнавалі у місті Бедбурзі, виступили перед урочистим зібранням Адміністрації Кельна та в гуманітарному штабі Міжнародного Товариства Червоного Хреста, а також ‒ в багатотисячному ювілейному 200-річному Кельнському карнавалі!

А тут, вдома, у Миколаєві, учасники колективів Палацу культури «Молодіжний» активно долучаються до міських культурних заходів. Учасники колективів «Каприз» і «Сюрприз» взяли участь у записі відеопривітання з нагоди дня народження королеви Данії ‒ країни, яка допомагає у відновленні нашого міста.

Щиро вітаємо дружну хореографічну родину ММПК «Молодіжний» на чолі з Юлією Захаровою з Міжнародним днем танцю! Мирного вам неба, якнайшвидшого повернення до мирного, цікавого, насиченого творчого життя!

Зі святом!