«Берегиня надії»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася персональна виставка робіт Світлани Бойкової-Калюжної

«Берегиня надії»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрилася персональна виставка робіт Світлани Бойкової-Калюжної

28 квітня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка «Берегиня надії» художниці Світлани Бойкової-Калюжної. Це сьома експозиція з творчого циклу «Берегині України», учасницями якого є миколаївські майстрині ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса»». Проєкт спрямований на ознайомлення усіх зацікавлених із творчістю жінок Міста-Героя Миколаєва.

Роботи Світлани Бойкової-Калюжної поціновувачі мистецтва вже мали можливість побачити на виставці «Великдень», де майстриня презентувала серію мальовок Великодніх Берегинь, кожна з яких уособлює окремий вид українського розпису. Тематичні композиції з мальованок і оберегових народних ляльок-мотанок ‒ «найсвіжіші», адже виготовлені мисткинею у 2023 році.

До експозиції персональної виставки «Берегиня надії» Світлана Бойкова-Калюжна підготувала 20 робіт. Це і живописні картини, розписні панно і авторські ляльки-мотанки. Серед прекрасного мистецького розмаїття особливу увагу привертає полотно під назвою «Сад». Це автопортрет художниці, один з чудової серії «Відродження», присвяченої жінкам, на плечі яких випав неймовірний тягар жорстокого випробування війною, евакуації та пристосування до життя іноді в неможливих умовах. За плечима героїні чорний дим від згарища війни, але жінка впевнено дивиться у майбутнє, уквітчане яскравими мальвами й буйним квітковим розмаєм на фоні ніжної блакиті неба. Це образ-символ Жінки, сильної і непохитної, Берегині культурної спадщини, кожен елемент символіки якого просякнутий любов’ю до традицій.

Світлана Бойкова-Калюжна свої перші творчі кроки розпочала в студії заслуженого вчителя України, видатного митця М.І. Попереки. Початкову мистецьку освіту здобула у Дитячій художній школі міста Миколаїв, згодом вступила до місцевого коледжу технологій та дизайну. Тривалий час робота жінки була пов’язана з рекламою, виготовленням макетів і декоративних панно. З 2016 року пані Світлана навчалась у Київському університеті культури на кафедрі «Дизайн», а у 2020-му пройшла (заочно) курс підвищення кваліфікації з дизайну у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова за спеціальністю «Веб-дизайн». Паралельно працювала керівником гуртка «Народні ремесла» у Будинку творчості дітей та юнацтва Інгульського району. На даний час Світлана Бойкова-Калюжна обіймає посаду художника в Обласному палаці культури. Жінка цікавиться різними напрямами мистецтва, вивчає українські традиції та елементи обрядовості. У її творчості відчувається гармонійне поєднання культурної народної спадщини з сучасним поглядом на світове мистецтво.

З початку війни й понині пані Світлана продовжує писати картини. За допомогою образів звичайних українських жінок та краси рідної землі художниця віддзеркалює свою надію на відродження і процвітання України.

ЇЇ творчість у цей період часу доволі насичена. Так, у 2022 році мисткиню обрано до АРТ-резиденції «Аура міста», що у місті Свалява Закарпатської області. Два тижні Світлана Бойкова-Калюжна присвятила створенню серії картин для благодійного аукціону на користь ЗСУ. ЇЇ роботи також були представлені й на виставці-аукціоні арт-плакату в стилістиці національного українського розпису, організованій онлайн-музеєм «UA. Heritage» за підтримки Національного музею декоративно-прикладного мистецтва України. Ці картини демонструвалися у Бахмуті, Балаклії, Ізюмі. З надією на якнайшвидшу Перемогу України художниця створила ще й серію традиційних ляльок-мотанок «Квіти України», презентовану на благодійних аукціонах в Італії та Франції.

А наразі талановита мисткиня запросила на творче спілкування й поціновувачів краси у рідному Миколаєві. Тож, переглянути експозицію можна до 11 травня! Виставка працює на адресою: вул. Потьомкінська, 143-А.

Ласкаво просимо!