До Днів Данії в Миколаєві: спільні кроки до Перемоги

До Днів Данії в Миколаєві: спільні кроки до Перемоги

Разом з відзначенням Дня міста в Миколаєві цього року пройшли також Дні Данії – держави, що стала справжнім другом для нашої країни та міста в часи війни.

Наприкінці минулого тижня Центральну міську бібліотеку ім. М. Л. Кропивницького відвідали представниці делегації Королівства Данія – Генрієтта Борг Рейнгольдт й Камілла Мордхорст. Разом із директоркою бібліотеки, заслуженою журналісткою України Інгою Хоржевською гості ознайомилися з роботою відділів закладу, бібліотек-філій.

Очільниця закладу поділилася спогадами про функціонування колективу у складний період початку незаконного російського вторгнення в Україну. Розповіла про втрати й волонтерську діяльність.

9 вересня, у День міста Миколаєва, після велопробігу, до якого приєдналися й данські гості, миколаївців запросили на показ документального фільму «Людський масштаб» (The Human Scale) режисера Андреаса Дальсгаарда. Фільм присвячено темі людини у міському просторі.

Перед показом, який організували на 8* Причалі, до містян зі словами привітання звернулися Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен, мер Олександр Сєнкевич, народний депутат України Олександр Гайду та начальник обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«До наших заходів сьогодні долучилися представники Королівства Данія. Хочу попросити вас щиро їх привітати, адже з боку данців Миколаїв отримує незаперечну підтримку. До речі, міста Данії посідають перші місця в рейтингу найбільш дружніх міст для велосипедистів. Тому серед інших напрямків нашої співпраці є розвиток велоінфраструктури в Миколаєві. Найближчим часом ми плануємо представити громаді перші рішення. Хтось може сказати, що це не на часі, однак попри війну місто має жити і розвиватися. Спільно з партнерами ми працюємо і над вирішенням найгострішої проблеми – налагодження водопостачання», ‒ зазначив Олександр Сєнкевич.

Мер подякував Збройним Силам України, завдяки яким миколаївці можуть жити у вільному місті, а також кожному мешканцю міста-героя, який своєю працею, кожен на своєму місці, наближає нашу перемогу.

Пан Оле Егберг Міккельсен зауважив, що до повномасштабного вторгнення мало хто з данців знав щось про Миколаїв. Однак все змінилося в березні 2022 року, коли за зверненням Президента України Данія взяла шефство над нашим містом, відповідальність за його відбудову. Одним із перших завдань була підготовка міста до зими, а також питання стабільної роботи енергетичної галузі.

«Тепер кожен в Данії знає про Миколаїв, знає, що російського агресора зупинили на підступах до вашого героїчного міста. Ми пишаємося дружбою з вами і усвідомлюємо, що ваша свобода ‒ це і наша свобода також. Ваша боротьба є і нашою боротьбою. Хочу запевнити вас: Данія залишиться на вашому боці, і після перемоги ми продовжимо спільно рухатися вперед», ‒ підкреслив пан Посол.

Пан Оле Егберг Міккельсен додав, що партнерство орієнтоване не лише на відновлення інфраструктури, але й культурний обмін. Цьому свідчать заходи, які організовані в рамках Днів Данії в Миколаєві.

Документальний фільм «Людський масштаб», за словами данського урядовця, може надихнути миколаївців на новий підхід до відбудови міста.

Показ цього фільму було організовано за сприянням Данського інституту культури та Українсько-данського молодіжного дому.

Співпраця триває! Разом ‒ до Перемоги!