«Миколаївський диктант»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького вручили нагороди переможцям просвітницької акції

«Миколаївський диктант»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького вручили нагороди переможцям просвітницької акції

9 вересня, у День міста Миколаєва, у Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького відбулося урочисте нагородження переможців міської акції «Миколаївський диктант».

Проєкт цього року відбувся вперше і стартував 28 червня, у День Конституції України. 32 учасника з 585-тистали фіналістами. До п’ятірки переможців увійшли:

Ольга Брижак;

Ірина Герасименко;

Наталя Пищенко;

Олена Жмакіна;

Єлизавета Марченко.

Учасників заходу привітали заступник Миколаївського міського голови Анатолій Петров, автор ідеї проєкту, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрій Любаров та директорка Миколаївського міського методичного центру клубної роботи Ірина Лапко.

Переможцям та фіналістам акції були вручені дипломи від Миколаївського міського голови, а також пам’ятні подарунки. Єлизавета Марченко отримала також і книгу«Паляниця. Українська для початківців»  з автографом одного зі співавторів, Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. Подячними листами Миколаївського міського голови були відзначені члени журі та волонтери Центральної міської бібліотечної мережі для дорослих.

Нагадаємо, текстом для написання диктанту було обрано фрагменти статті ДмитраКреміня «Музи бранного поля».Читав диктантзаслужений артист України, акторМиколаївськогонаціональногоакадемічногоукраїнського театру драми та музичноїкомедії Максим Руденко.

З усіхвчаснонадісланих й вірнозавантаженихробіт членами журібуло перевірено 563, середяких 30 булинаписанімістянамибезпосередньо у бібліотеці.

До реалізаціїпроєктудолучилися Центральна міськабібліотекаім. М.Л. Кропивницького й телерадіокомпанія «МАРТ». До участібулизапрошеніусімиколаївці, якінинізнаходяться у місті та далеко віднього.

Оргкомітет акції очолив заступник Миколаївського міського голови Анатолій Петров.Головою журі, доскладу якого увійшли представники освітянської галузі та бібліотечної спільнотибула призначена директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, заслужена журналісткаУкраїниІнгаХоржевська.

Під час урочистостей для гостей заходу лунали пісні, написані на вірші Дмитра Креміня, у виконанні заслуженого артиста України Олександра Сичова, володаря Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв»-2020 Івана Носика, солістки Миколаївської обласної філармонії Антоніни Лаврової та солістки «Народного художнього колективу» студії сольного співу «Престиж» Анастасії Братащук.

      Вітаємо всіх учасників та організаторів цього патріотичного просвітницького проєкту, задуманого і реалізованого з любов’ю до рідної мови, до нашого міста!