17 січня у Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького зібрались друзі та поціновувачі творчості нашого талановитого земляка, заслуженого художника України Володимира Олександровича Бахтова. У день 70-річного ювілею митця була презентована виставка «фрагментів» Ойкумени Бахтова, побудована на його допитливості та любові до історії.
Всесвіт митця у «Артгалереї на Потьомкінській» представлений 12-ма роботами. «Для художника його Ойкумена поділяється на два простори: малий – Ольвію та Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані та великий – Середземномор’я, яким він подорожував у минулому, та Європи, куди майстра закинула війна сьогодні.
Мала Ойкумена представлена краєзнавчими компонентами: натюрмортами з моделями та гравюрами кораблів, побудованих в Миколаєві, морським знаряддям та старовинними картами міста і земель навколо нього. Ці карти свого часу були зроблені на замовлення Музею суднобудування та флоту і є своєрідним документом його створення. Велика Ойкумена відображена в археологічних натюрмортах із зображенням античних артефактів з музею Портоферрайо, над якими художник працював в Італії на острові Ельба під час свого морського вояжу. Третя група робіт – це фігуративні полотна, на яких персонажі і археологічний ландшафт представляють взаємопоєднане ціле, ніби постулюючи неможливість для суб’єкта позбавитися власної історії, яка є і тягарем, і єдиним можливим середовищем існування, яким би важким її каміння не було» – зазначила мистецтвознавиця Олександра Філоненко.
Присутні на відкритті виставки змогли не тільки побачити картини автора, а й почути його відеозвернення, яке митець надіслав на адресу бібліотеки. Художник поділився із земляками своєю історією за останні два роки, розповів про проєкти, реалізовані в Європі, про виставки, в яких взяв участь протягом цього часу.
Володимир Бахтов здавна відчуває генетичний зв`язок минулого Півдня України зі славетною Ольвією, де сконцентрована історія Північного Причорномор`я, і звертається до теми зв`язку античного та скіфського світів у різних серіях своїх робіт. У травні в столичному Музеї історичних коштовностей України, в Києво-Печерській лаврі, запланована виставка митця «Дві Одіссеї».
А сьогодні миколаївці мають чудову нагоду переглянути експозицію «Ойкумена художника Володимира Бахтова» у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького за адресою: вул. Потьомкінська, 143-А. Виставка працюватиме протягом місяця.
Приємного перегляду!
Довідка:
Володимир Бахтов народився 17 січня 1954 року в місті Золоте Луганської області, далеко від Чорноморського узбережжя. Юнак мав дві мрії: стати художником і жити біля моря. І водночас вирішив здійснити обидві мрії, вирушивши на навчання до Одеси, де вступив до педагогічного інституту на художньо-графічний факультет. Після закінчення навчального закладу та одруження з однокурсницею Тетяною Володимир Бахтов переїхав до Миколаєва. Саме тут він став художником, та й море було зовсім поряд. Однак «поклик моря» не вщухав, і згодом Бахтов став «Одіссеєм». Щоліта, протягом 1989-1992 років, художник брав участь в експедиції «Чорне море», що здійснювала плавання Чорним і Середземним морями на судні «Івлія», побудованому за давньогрецькими зразками. Так почалась «подорож» Бахтова його Ойкуменою, що триває і донині. Морські мандри від берегів Чорного моря до земель Середземного дали художнику можливість відчути історико-культурні зв’язки Півдня України з давніми цивілізаціями Середземномор’я, а подорожі до Німеччини у 1990-х та теперішнє перебування там посилило розуміння приналежності України до європейського світу.
Володимир Бахтов – заслужений художник України, володар Срібної медалі Паризького Салону Товариства французьких художників «Гран-Пале», член Міжнародної асоціації «Сузір’я графіків», лауреат Відкритої премії імені Андрія Антонюка, автор техніки художньої реконструкції за допомогою геліографіті (малювання вогнем), творець ленд-арту (роботи в натуральному ландшафті).
Наприкінці 2020-го року пан Бахтов став автором культурно-мистецького проєкту «Скіфська Одіссея», реалізованого у партнерстві з управлінням із питань культури та охорони культурної спадщини ММР.
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419204290_755125856661030_7705002656797041451_n-450x334.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419216149_755126039994345_4996320067911120503_n-450x422.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419227582_755125796661036_774884022689748763_n-450x549.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419239123_755126439994305_1890836980513864624_n-450x275.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419240380_755126673327615_505804605874764785_n-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419331712_755125963327686_466734251703137006_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419252935_755126229994326_4244611710668446147_n-450x465.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/419260656_755126779994271_8147067602847683813_n-450x341.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/420059469_755126936660922_1117581254676284007_n-450x307.jpg)