Мистецькі школи Миколаєва заспівали «Щедрик»: відео включать до заявки на адресу ЮНЕСКО

Мистецькі школи Миколаєва заспівали «Щедрик»: відео включать до заявки на адресу ЮНЕСКО

16 січня у культурному просторі Миколаєва відбулась вагома подія! На сцені Миколаївського академічного художнього драматичного театру, у межах великого всеукраїнського проєкту, відбувся запис кліпу відомого «Щедрика» Миколи Леонтовича у виконанні учнів міських мистецьких шкіл. Над відео працювала команда ТРК «МАРТ».

Старт проєкту поклало звернення Міністерства закордонних справ України з ініціативою до ЮНЕСКО щодо внесення всесвітньо відомої композиції «Щедрик» до культурної спадщини світового рівня.

А напередодні Нового року Міністерство культури та інформаційної політики України схвалило рішення про включення «Традиції Щедрого вечора в Україні» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

 «Ми працюємо над включенням «Щедрика» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Наша мета – довести світові, що мелодія «CaroloftheBells» має насправді суто українське «громадянство», – зазначила Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Наразі готується заявка, до якої кожне велике місто України доєднає відео з виконанням цього музичного твору. Результатом стане великий об՛єднаний відеопроєкт, що буде надісланий до ЮНЕСКО разом із заявою від держави.

Авторкою інтерпретації та диригенткою миколаївської версії стала директорка Дитячої музичної школи №2, заслужена працівниця культури України Тетяна Островська. У процесі були задіяні педагоги ДМШ №2: постановницею сценічного руху, хормейстеркою виступила Любов Драгоморецька, за вокальну частину відповідала Лілія Круміленко. У проєкті взяли участь вихованці та викладачі ДМШ №1, №2, №3, №5, №6, №8, а також ДШМ №1, №2, №3. Аудіозапис та зведення звуку було зроблено у студії звукозапису ДМШ №1. Свій внесок у загальну справу зробили директорка закладу Олена Ляшко та звукооператор Андрій Усатий.

Миколаївці запропонували чуттєву історію, в якій відома усім народна пісня набуває нових відтінків, навіяних воєнним лихоліттям.

Дякуємо усім, хто своєю працею, наполегливістю, талантом та неймовірною любов՛ю до культури рідної землі долучився до такого потрібного й вагомого проєкту! Шануймося на кращих традиціях народу України! Це наша сила і наша Перемога!

Нагадаємо, що «Щедрик» — це українська народна пісня, музику до якої написав композитор Микола Леонтович 1901-1902 рр. Водночас англійську версію слів створив американець українського походження Петро Вільговський лише 1936 року. Він працював на радіо та назвав «Щедрик» дещо по-іншому: «Carol of the Bells» («Колядка дзвонів»). Саме після його виконання на концерті в Карнеґі-Гол (Нью-Йорк) 5 жовтня 1921 року український «Щедрик» став популярним у всьому світі.