Триває восьмий місяць війни. Культурний спротив потужною й непохитною стіною стоїть на захисті всього найдорожчого для нас. Час воєнних випробувань оголює душу й на поверхню виходить і усе, що болить, і все, до чого так сильно прагнемо…
Вадим Пустильник народився в Миколаєві у 1959 році. Навчання у Дитячій художній школі допомогло опанувати основи образотворчого мистецтва. А професія дизайнера, здобута у Харківському художньо-промисловому інституті, відкрила для творчої особистості ще більше варіантів для реалізації задумів. Саме тоді у житті Вадима Пустильника розпочався насичений період активної виставкової діяльності. До уваги прихильників живопису художник пропонував полотна, щоразу наповнені особливим настроєм: іронічні й сатиричні, душевні та щирі.
У 1996 році Вадим Пустильник вступив до Спілки дизайнерів України. Спілкування з колегами ще більше проявило творчий потенціал художника. У цей період митець експериментує з техніками, стилями й жанрами: від пейзажів, натюрмортів та політичних тем ‒ до книжкової графіки, від класичних прийомів ‒ до сучасного живопису.
Закоханість автора в історію рідного міста, захоплення його архітектурою та місцевими краєвидами втілені в серії пейзажів «Миколаїв на грані часу». Художник ніби намагається поділитися найсокровеннішим, а місто відповідає взаємністю і дозволяє привідкрити завісу таємниці.
«На початку повномасштабної війни самовіддана любов до свого міста й Батьківщини допомогла Вадиму Пустильнику зробити однозначний вибір ‒ разом з родиною залишитися в Миколаєві й продовжити працювати. За цей час художник створив новий проєкт «Антивійна», де відображені важливі моменти героїчної боротьби земляків проти ворожої навали. Героями картин Вадима Пустильника стали дорослі та діти, міста і навіть тварини», ‒ розповіла голова Миколаївської мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.
За більше ніж сорокарічну творчу діяльність Вадим Пустильник написав сотні живописних полотен. На них назавжди застигли у часі кращі миті щасливого життя рідної країни та міста. А сьогодні митець створює й безцінний літопис боротьби українців за право бути вільними й незалежними! Так і буде! Разом ‒ до Перемоги! Все буде ‒ Україна!
На світлинах ‒ роботи Вадима Пустильника.
Зображення запису ‒ «Осінь. Інгульській міст», полотно олія.