Майже два місяці рідне місто охоплене полум’ям війни. Як показало життя, і до цього тривожного й жахливого стану також можна звикнути. Увесь цей час миколаївців тримає віра у ту величну силу, дану із ім’ям покровителя нашого міста ‒ Святого Миколая, а ще у потужну міць воїнів, які захищають рідну землю. Вони, передаючи короткі вітання рідним, кажуть: «Дякуємо, що вірите у нас… Ваша віра тримає й надихає у люту мить війни».
Віра тримає дух людини, не дає зламатися й згаснути полум’ю життя. Цей візерунок дуже тонкий і складний, а головне ‒ індивідуальний. Творчі особистості втілюють найсокровенніше у своїх витворах мистецтва. І якщо глибина досягнута ‒ народжується шедевр!
Сьогодні майстри Миколаєва готуються до світлого свята Христового Воскресіння. Голова ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова зазначає: «На жаль, війна розкидала багатьох по світу. Хтось лишився без домівки, хтось втратив близьких… Але митці продовжують творити. Народжуються нові витвори, виплекані під час обстрілів у бомбосховищах. Турботливо збережені довоєнні роботи, аби не забувати свою культуру і традиції».
Великодні свята надихають багатьох митців. Краса й величність цього свята відображаються у різноманітних видах мистецтва. Свою творчість майстри вправно відображають у ткацтві, розписі, вишивці, соломоплетінні, писанкарстві. У такий спосіб народжується дивна палітра з тканих гобеленів, вишитих рушників, різьблених панно, барвистих писанок і мальованок, а також витончених травлянок.
Ярослава Гончарук працює в стилі іконопису. Майстриня створює образи, дотримуючись православних канонів. Джерело творчості ‒ її родина, де свято оберігають християнські традиції та втілюють їх у іконописі, розписі храмів, писанкарстві. Сама пані Ярослава долучалася свого часу до декорування внутрішнього оздоблення церков Миколаївщини. Секрети майстерності потім передавала дітям, навчаючи основам декоративного живопису. Улюблена тема молодої мисткині ‒ духовний світ людини. У дивовижних роботах із декоративної серії «Янголи» на нас дивляться образи, які дарують людині спокій і радість, оберігають і надихають.
Тож, нехай світла любов до ближнього, якими насичені полотна та вироби талановитих миколаївців, у цей нелегкий час іще більше зміцнить душі і серця земляків. А свято Світлого Христового Воскресіння укріпить нашу віру та надію!
Зображення запису – Ярослава Гончарук. Серія “Янгол”, декоративний живопис
Леся Сайковська "Мальованки", дерево, розпис Анна Томачинська "Мальованки", акрилова фарба Олександр Рассолов "Великдень", рельєфна різьба Ярослава Гончарук "Писанки", бісерна мозаїка Ольга Помян "Писанки-вощанки" Ольга Помян "Писанки-вощанки" Ольга Помян "Писанки-вощанки" Олександр Рассолов. Свічник "Христос Воскрес", рельєфна різьба Михайло Карабутов "Великодня краса", різьблення по яєчній шкаралупі Анна Мозгова. Композиція "Великодні кролики", текстильна іграшка " Ярослава Гончарук. Серія "Янгол", декоративний живопис" Наталя Мазур. Гобелен "Великднє дерево", ручне ткацтво Ярослава Гончарук. Серія "Янгол", декоративний розпис" Ярослава Гончарук. Серія "Янгол", декоратитвний розпис Ярослава Гончарук. Серія "Янгол", декоративний розпис Ярослава Гончарук. Серія "Янгол", декоративний розпис Ярослава Гончарук. Серія "Янгол", декоративний розпис Ярослава Гончарук. Серія "Янгол", декоративний розпис Валентина Димова, засл. майстер нар. мист-ва України. Рушник "Святковий", лічильна гладь Ярослава Гончарук "Пасхальна писанка", бісероплетіння Леся Сайковська "Ранок", мальованка, декоративний розпис Тетяна Ульянкіна, засл. майстер нар. мист-ва України. "Великодня композиція", різьблення й травлення Ярослава Гончарук, мисткиня