8-9 липня в Миколаєві відбулася науково-практична конференція «Природно-заповідна справа та управління природоохоронними територіями на Миколаївщині», приурочена 25-річчю заснування природного заповідника «Єланецький степ» і Дня працівника природно-заповідної справи.
Організаторами та партнерами заходу виступили Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Миколаївська обласна державна адміністрація, природний заповідник «Єланецький степ», управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації, регіональний ландшафтний парк «Тилігульський», регіональний ландшафтний парк «Приінгульський», Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького та її філія № 2, де діє Центр екологічної інформації та культури. Бібліотеки надали якісну підтримку проведенню заходу та можливість онлайн-включення до конференції учасників з інших міст України.
До привітань працівників природно-заповідної справи долучилися: Георгій Решетілов, виконувач функцій і повноважень голови Миколаївської облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації; Ганна Замазєєва, голова Миколаївської обласної ради; Олександра Єфименко, начальниця управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА; Ряжських Алла, голова постійної комісії з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреації Миколаївської облради; Тетяна Волинець, радниця голови Миколаївської ОДА; Любов Варюхіна, заступниця директора Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького. Почесним гостем науково-практичної конференції став відомий вчений-біолог та еколог, фахівець у галузі заповідної справи, охорони навколишнього природного середовища, кандидат біологічних наук, директор біосферного заповідника «Асканія Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна Української академії аграрних наук Віктор Гавриленко.
Учасники конференції заслухали змістовні доповіді про:
- історію створення природного заповідника «Єланецький степ», його становлення та перспективи розвитку;
- мережу природоохоронних територій Миколаївщини;
- наукові дослідження природно-заповідних територій;
- екологічну освітньо-виховну роботу установ природно-заповідного фонду тощо.
За матеріалами конференції видано збірку. Також учасники отримали чудові листівки з краєвидами природного заповідника «Єланецький степ». Змістовним доповненням до роботи конференції стала розгорнута інформаційно-документальна виставка «Симфонія фарб рідної природи», підготовлена Центром екологічної інформації та культури, яка проілюструвала красу і неповторність природно-заповідних об’єктів Миколаївської області. Другий день конференції відбувся на території природного заповідника «Єланецький степ» (директор Галина Драбинюк), мальовничі пейзажі якого вразили своїм різнобарв’ям і красою.
Гостям була надана слушна нагода ознайомитися з історією створення заповідника, його рослинним і тваринним світом, побачити бізонів на просторах заповідника. Чудову лекцію про рослинний світ даного ареалу провів доктор біологічних наук, доцент, заступник директора Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Віталій Коломійчук. Учасники екскурсії відвідали так званий «Палац Природи», який був побудований у 1979 році з метою організації екологічної освіти та відпочинку для дітей і юнацтва. РЛП і бібліотеки отримали в дарунок ігри для дітей та дорослих «Цілі сталого розвитку: вивчай та досягай» від Світлани Потоцької, кандидатки біологічних наук, доцентки кафедри біології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, голови ГО «Чернігівська облорганізація Українського товариства охорони природи», що є учасником партнерської мережі «Освіта для сталого розвитку України».
Значення подібних заходів украй актуальне. Вони сприяють налагодженню партнерських зв’язків, співпраці з неймовірними людьми, що до безтями закоханні в заповідну справу і роблять її на найвищому рівні заради майбуття!