Світ побачив перший в Європі навчально-методичний комплект від миколаївської композиторки Ірини Степанової-Боровської

Світ побачив перший в Європі навчально-методичний комплект від миколаївської композиторки Ірини Степанової-Боровської

Знаменна подія: скарбницю міжнародного музичного досвіду поповнила інноваційна серія методичних збірок сучасного репертуару для навчання на фортепіано композиторки з Миколаєва Ірини Степанової-Боровської. Проєкт створювався викладачкою-методисткою Дитячої школи мистецтв №2 протягом 2020-2021 років і узагальнив передовий міжнародний педагогічний досвід у музичній освіті. Видання адресовано викладачам музичних шкіл, шкіл мистецтв, методистам міських, районних об’єднань, викладачам і студентам музичних навчальних закладів, методистам, викладачам і слухачам курсів у закладах неперервної освіти, учням музичних шкіл і шкіл мистецтв. Опубліковані автором твори знайшли своїх прихильників на українських й міжнародних сайтах нотних видань. На авторському каналі Ірини Степанової-Боровської в YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCbqp-hQta0q5HFmY802BxPA/videos) кількість переглядів творів композиторки у виконанні її учнів, учнів колег ДШМ №2, шкіл мистецтв міста та всієї України, студентів i викладачів музичних коледжів, інститутів, університетів, професійних піаністів із консерваторським рівнем освіти наблизилася до позначки 104 000. Для того, щоб осягнути педагогічний дар і професійну майстерність викладачки-методистки, варто познайомитися з нотами і відеозаписами її творів. І тільки тоді стане зрозумілим, чому сотні і тисячі прослуховувань зосереджені саме на такому музичному матеріалі. Перший в Європі навчально-методичний комплект видається в Україні виключно із творів однієї композиторки і опробований протягом 10 років Іриною Степанової-Боровською під час занять із учнями. Передовий педагогічний досвід викладачки отримав статус міжнародного. Комплект видається двома мовами з передмовою та коментарями до фото 5-ма мовами: українською, російською, англійською, німецькою, французькою. Нещодавно на сторінці Fecebook пані Ірина сповістила прихильників про те, що 4 збірки вже викладені на сайті Наукової бібліотеки Національної академії педагогічних наук України. Вперше для миколаївської композиторки на цьому ресурсі відкрито персональну сторінку.

https://lib.iitta.gov.ua/cgi/users/home?screen=EPrint%3A%3AView&eprintid=725671 Наявність збірок у Науковій бібліотеці відкриває широкі обрії розповсюдження. Завдяки цьому ресурсу про розміщені видання пані Степанової-Боровської дізнаються у Сорбонні, Кембриджі, Гарварді, Оксфорді, Берліні, мусульманських країнах тощо.

Головним редактором збірок «Альбом нот для фортепіано 1-2 кл.», «Альбом нот для фортепіано 3-4 кл.», «Фортепіанні п’єси. Опус 25-27», «Фортепіанні п’єси. Опус 28», дизайнером-оформлювачем, перекладачем п’ятьма мовами, автором передмов досліджень виступив Віктор Вдовченко, професор, громадський діяч, філолог, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України (м. Київ). За ініціативи пана Віктора світ побачив також і календар із обкладинками збірок Ірини Степанової-Боровської. Сьогодні готується до друку вісьмома мовами збірка «Альбом нот для фортепіано 5-6 кл.».

Проєкт потребує фінансової підтримки, тому авторка звертається до небайдужих меценатів і потенційних спонсорів за допомогою. Сподіваємося, що спільними зусиллями серія методичних збірок побачить світ у повному обсязі!