З любов’ю й турботою: самовираження через творчість художниці Олени Коркішко

З любов’ю й турботою: самовираження через творчість художниці Олени Коркішко

Весняний дух потроху пронизує наше багатостраждальне Місто-Герой Миколаїв і душі людей, які в ньому живуть. Другий рік війни загартував нашу віру й непоборність, загостривши прагнення до краси і гармонії. А у творчих душах весна дає поштовх різнобарв’ю образів, відтінків і мелодій.

Олена Коркішко – мила й тендітна молода жінка, легка і натхненна. Мікс своїх відчуттів вона ізмалечку полюбляла втілювати на папері за допомогою пензля і барвистої палітри. Любов до малювання дівчинці прищепила Олена Петрівна Коркішко, її двоюрідна тітка, відома миколаївська майстриня з художнього розпису.

Професійну мистецьку освіту пані Олена здобула у 2009 році, закінчивши Миколаївську філію КНУКІМ за фахом «Художник-майстер, викладач декоративно-прикладного мистецтва». Захоплення графікою не заважало молодій фахівчині натхненно опановувати мистецтво художнього розпису, таємницями якого професійно ділилася з племінницею й тітка Олена. Монохромна графіка з чіткими контурами пера та кольорові площини з лаконічними мазками пензля зовсім не конкурували між собою. У кожній роботі була своя гармонія, історія і таємниця.

Понад 16 років Олена працює з дітьми у галузі позашкільної освіти. Спочатку – керівником гуртків образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у Миколаївському районному будинку творчості учнів. Зараз – керівником «Зразкового художнього колективу» гуртка «Арт» міської станції юних техніків м. Миколаєва. Її робота спрямована на відродження українських традицій, вивчення культури, шанування звичаїв та збереження національної культурної спадщини.

«Пані Олена – дуже цілеспрямована творча особистість. Вона добре розуміє, що, аби бути цікавою особистістю для учнів, потрібно постійно вдосконалюватися та підвищувати свою майстерність. Мисткиня не зупиняється на досягнутому, а продовжує займатись графікою, прекрасно володіє петриківським розписом. На міських виставках можна також побачити її роботи з живопису і вишивки. Пейзажі, портрети, натюрморти, розписні панно та предмети домашнього вжитку, сюжетні композиції й вишиті вироби знаходять гідне місце в експозиціях», – розповідає голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.

Війна вщент знищила всі плани Олени Коркішко. Перші дні були сповнені бажанням подолати страх, допомогти рідним і зрозуміти, що робити далі. Згодом паніка вщухла, до тривожних сирен звикли і пристосувалися до життя у прифронтовому Миколаєві. Свою самореалізацію пані Олена віднайшла у творчості та дистанційній роботі з дітьми. Жінка долучилася до волонтерства разом із іншими майстринями «Арт-спокуси», а також до виставкових заходів та майстер-класів у Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького.

Весна привнесла нові віяння і у творчий процес Олени Коркішко. Художниця сьогодні працює над удосконалення навичок акварельного живопису і мріє опанувати основи таврійського розпису. Процес навчання майстриня вже розпочала, долучилася до нових проєктів, а також готується до цікавих виставок.

Побажаємо здійснення усіх задумів пані Олені! Нехай на її полотнах виблискують кольори щастя, що надихатимуть величезну авдиторію поціновувачів мистецтва!