З днем народження, Ваша Величносте: миколаївці записали відеопривітання для королеви Данії

З днем народження, Ваша Величносте: миколаївці записали відеопривітання для королеви Данії

В Україні триває другий рік війни. Жахливе полум’я, що накрило міста і села нашої багатостраждальної країни, не спепелило незгасиме бажання людей зберегти усе найдорожче. І впевнені, що спільними зусиллями, спираючись на допомогу міжнародних партнерів, ми відбудуємо країну і наше славне місто.

2 травня 2022 року Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Данія ухвалила рішення взяти участь у відновленні міста Миколаєва. Про це йдеться у повідомленні Урядового порталу. А 7 березня 2023 року вже безпосередньо був підписаний меморандум із Данією про відбудову Миколаївської області. Цей факт оприлюднила на своїй сторінці у Телеграмі  на той час голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.

Наразі вже поступово налагоджується процес допомоги, економічні та культурні зв’язки миколаївців і данців, досліджуються потреби, пізнаються традиції. Яскравим підтвердженням тому є чудове привітання, яке записали юні жителі нашого південного міста з нагоди дня народження ЇЇ Величності королеви Маргрете ІІ. У такий спосіб миколаївці підтримали прекрасну традицію данців ‒ 16 квітня, у день народження їхньої улюблениці, адресувати особисті привітання іменинниці із побажаннями усіляких гараздів. Відеозапис до концелярії королівського двору надіслало Посольство Данії в Україні, а жителі країни змогли переглянути його в ефірі данського телебачення. А миколаївцям про це повідомили на сайті міської ради.

Для працівників закладів культури Миколаєва, учнів мистецьких шкіл та учасників творчих колективів можливість привітати монаршу особу стала шансом проявити свої таланти і продемонструвати кращі локації нашого весняного міста, яких не торкнулася війна.

Зведений хоровий колектив із вихованців музичних шкіл №1, №2 та №5 записав пісенне вітання, текст до якого склав Сергій Мельников. В основу музичного ряду була покладена мелодія традиційної данської вітальної пісні. Дитячі голоси, що в унісон прорізали нескінченну тишу, породжену спочатку карантином, а потім війною, викликали незабутні емоції та враження у всіх присутніх. Із дітками працювали хормейстерка Лариса Столярова, директорка ДМШ №5, та концертмейстерка Ганна Іващенко, директорка Дитячої школи мистецтв №3.

Відеоролик створювався професійною командою телеканалу «МАРТ» у складі Євгена Гончаренка та Богдана Іванова на чолі з директором каналу Юрієм Тазарачевим. Локації, показані у ролику, так чи інакше тематично перепліталися із вподобаннями чи захопленнями іменинниці. У стрічці вихованці палацу культури «Молодіжний» продемонстрували фрагменти репетиції у балетному класі, у художній школі юні майстри відтворили сюжети творів данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена, у бібліотеці імені Шури Кобера і Віті Хоменка юні відвідувачі разом зі Сніговою Королевою та Гердою шукали на глобусі країну Данію. Ну, і куди ж без візитівок Миколаєва?! У Дитячому містечку «Казка» дітки з Великокорениського будинку культури передали привіт ЇЇ Величності з улюбленого місця сімейного відпочинку миколаївців. А у зоопарку вихованці Тернівського будинку культури показали мальовничі куточки кращого зоологічного парку країни.

Фінальним акордом вітання стало гостинне запрошення Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича королеви Маргрете ІІ у гості до Миколаєва. Це, звісно, у мирні та щасливі часи, які, впевнені, настануть незабаром!

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, Міський методичний центр клубної роботи дякують департаменту Миколаївського міського голови та усім, хто долучився до створення святкової відеолистівки! Сподіваємося, що її побачила адресантка і відчує тепло нашого сердечного привітання! Нехай швидше настане мир на українській землі! Нехай міцнішають зв’язки з країнами світу, що лише наблизить нас до такої бажаної Перемоги! Життя триває!

Відеолистівку дивіться за посиланням.

А ось деякі моменти зйомок: