Святкування 230-ї річниці від дня заснування Миколаєва розпочалося з «колиски» міста – Корабельного району.
7 вересня на відреставрованій площі Миколаївського міського палацу культури «Корабельний» відбулася масштабна соціокультурна акція «Миколаїв – місто мрій і справджених надій!», яка зібрала більше тисячі осіб.
Грандіозний захід, організований закладом культури (директор Олексій Чебан), адміністрацією Корабельного району (голова Олександр Цуканов), управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради (начальник Юрій Любаров), став дійсно знаковою подією у День народження міста.
З самого ранку площа осередку культури вмить заповнилася атракціонами, батутами, розважальними локаціями, фотозонами та зонами відпочинку для жителів і гостей району.
На території торгівельного містечка, до якого долучилися підприємства та організації району, був широкий вибір різноманітної продукції: поп-корн, солодка вата, смаколики та печеня, кондитерські вироби, справжня «жива вода» та інші види вуличної їжі.
Тематичні виставки літератури, світлин про місто підготували працівники бібліотеки-філії №18 та небайдужі громадські активісти. Цікаві майстер-класи провели працівники бібліотеки-філії №8, міська станція юних натуралістів, а також народні умільці, які у цей день ділились своїми знаннями та навичками з городянами.
Показові виступи з легкої атлетики, волейболу, футболу, кікбоксингу продемонстрували вихованці ДЮСШ №5, серед яких вже є чемпіони України, Європи та світу.
ГО «Територіальна козацька громада Корабельного району м. Миколаєва» (отаман Сергій Параскун) та ГО «Родинне дерево Миколаєва» (керівник Антоніна Параскун) підготували для юних містян козацькі забави. Також усі охочі могли повправлятися у стрільбі з лука, відвідати тир та взяти участь у майстер-класі з виготовлення предметів народного мистецтва.
Виставка спецтехніки екстрених служб – пожежна та патрульна машини, карета швидкої медичної допомоги – стали чудовим місцем для ознайомлення із роботою тих, хто стоїть на варті охорони життя та правопорядку. Діти та дорослі змогли приміряти на себе уніформу і відчути себе полісменом або пожежним-рятувальником.
ГО «МОДС ДЮПР “Блискавка”» під керівництвом Ірини Грачової провела роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил БЖД. Юні дюпрівці роздавали присутнім глядачам агітаційні листівки в рамках акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!».
ГО «Федерація підводної діяльності та спорту Миколаївської області» представила водний скутер, на якому змогли посидіти усі охочі. Також була змога проїхатися на коні, якого люб’язно надала ГО «Дитячий кінно-спортивний клуб “Хорсленд”». «Верхи на здоров’я», ‒ під таким гаслом працюють представники цієї громадської організації.
О 17:00 на великій сцені розпочалася концертна програма за участю творчих колективів ММПК «Корабельний» та Дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району.
Тематичним прологом «Місту бути» відкрили свято учасники театру М. Троянова (керівник Тетяна Герман). Перед глядачами постали образи Григорія Потьомкіна та Михайла Фалєєва – історичних осіб, завдяки яким було видано наказ іменувати місто-верф – Миколаєвом, а Святого Миколая Чудотворця мирлікійського проголосили покровителем міста.
Пісня «Омріяний край», яку написав відомий у колі шоу-бізнесу композитор Олексій Малахов, була створена спеціально до ювілею міста. Ця композиція стала творчим подарунком Миколаєву. Виконали її на святі тріо Малашевичів – Матвій, Олександра та Богдана разом із народним вокальним ансамблем «Вітовчани» (керівник Василь Стефанюк). Хореографічну підтримку надав зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина» (керівник Наталія Школярова). Площа перед сценою заповнилася учасниками колективу, які тримали в руках різнокольорові прапори – символ веселки. У кульмінації композиції по центру з’явився юнак зі стягом Миколаєва, який гордо замайорів у різнобарв’ї творчості, краси та молодості.
Продовжилася концертна програма вокально-хореографічною композицією про місто, яку виконали керівник студії естрадного вокалу «Звезда» Світлана Овсяннікова та зразковий ансамбль танцю «Водограй» (керівник Світлана Чебан).
Далі на сцені завирував справжній океан таланту під назвою ПК «Корабельний». Українські народні пісні лунали у виконанні вокальних ансамблів «Океаночка» (керівник Сергій Реутов) та «Вітовчани».
Привітати з Днем народження міста на захід завітав міський голова Олександр Сєнкевич. Олександр Федорович наголосив, що доля позитивних змін, які відбуваються у місті, залежить виключно від громади. Тому мер закликав усіх містян об’єднатися в одну велику родину, міцно взявшись за руки і побільше робити добрих справ на благо розвитку району, міста.
Яскраві, емоційні, запальні та ліричні хореографічні композиції виконали народний ансамбль бально-спортивного танцю «Фантазія» (керівник Юрій Крижановський), зразковий ансамбль бально-спортивного танцю «Улыбка» (керівник Олена Заборовська), зразковий ансамбль сучасного танцю «Жемчужина», зразковий ансамбль танцю «Водограй», школа індійського танцю «Лакшмі» (керівник Наталія Конончук), школа циганського танцю «Ягорі» (керівник Ірина Лесів), колектив індійського танцю «Бхарат» (керівник Юлія Бородіна). Прекрасні гімнастичні номери з елементами акробатики та хореографії продемонстрували учасники студії естетичної гімнастики «Flowers» (керівник Дар’я Гайдар).
Чудові вокальні композиції лунали від учасників студії естрадного вокалу «Звезда», вокального об’єднання «Унісон» (керівник Тетяна Єрохіна), народного художнього колективу – вокального об’єднання «Відлуння» (керівники Антоніна та Адріана Шевченко) Дитячого центру позашкільної роботи Корабельного району. Гарним творчим вітанням у День міста став виступ театрального гуртка «Бенефіс» закладу позашкільної освіти. Виконавці зачитали реп, вірші якого були присвячені Миколаєву.
Ще одним творчим подарунком місту став виступ Яни Ноар, місцевої авторки, яка пише тексти для власних пісень і має кілька записів радіопередач у прямому ефірі. Дівчина виконала пісню «Развалины» і отримала від публіки позитивну реакцію.
Колоритним, енергійним та емоційним став виступ народного ансамблю циганської пісні і танцю «Бахтале» (керівники – Заслужений працівник культури України Володимир Юрковський та Ірина Лесів). Миколаївські роми задали драйву усім глядачам, адже ромська самобутня творчість – це пристрасть та азарт.
Приємним моментом на святі для глядачів став виступ спортивного клубу «Fly Fitness GYM». Підтягнуті та стрункі спортсменки виконали зарядку просто неба, пропагуючи здоровий спосіб життя. Ведуча заходу Ольга Ларькіна розіграла серед глядачів три безкоштовні абонементи на відвідування фітнес-клубу. Тепер переможці лотереї будуть у такій же гарній формі, як і постійні відвідувачі «Fly Fitness GYM».
Продовжили тішити городян на святі своїм виступом гурт «Rio» (керівник Олександр Андрєєв) ПК «Корабельний». Його учасники представили одногодинну програму, що складалася з хітів зарубіжної та вітчизняної естради. Кульмінаційним моментом виступу гурту стало виконання пісні «Батарейка», коли за барабани сів восьмирічний Сашко і продемонстрував просто вищий клас у грі на установці. Хлопця підтримала уся площа шквальними оплесками та вигуками.
Задали драйву присутнім запрошені гості – оркестр 36-ї Окремої бригади морської піхоти Миколаївського гарнізону. Шістнадцять молодих та креативних морпіхів під керівництвом диригента пана Сергія уміло та вправно грали на музичних інструментах, виконуючи запальні та ліричні мелодії, хіти естради, підтанцьовуючи разом з глядацькою аудиторією.
Апогеєм усього заходу, як і передбачалося, став виступ хедлайнера свята – відомого миколаївського гурту «Веселі стаканчики». Хлопці з гурту прокачали публіку своїми кавер-версіями доволі відомих пісень. Глядачі співали і танцювали разом з гуртом, не шкодуючи сил та енергії.
Атмосфера, що панувала під час усього заходу, була наповнена позитивом і радістю, щастям від зустрічі зі знайомими, близькими та рідними людьми, від контакту з мистецтвом.
Завершенням свята став феєрверк, що став емоційним фіналом вечора. Різнокольорові спалахи у небі залишили яскравий слід у пам’яті всіх глядачів та учасників про 230-ту річницю Миколаєва.