18 січня в Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Підтримка місцевих авторів за міською комплексною програмою «Культура»: підсумки виконання бюджету 2021-го року». Починаючи з 2018-го року, за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, в межах міської комплексної програми «Культура» здійснюється підтримка місцевих авторів шляхом придбання їхніх книг для Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького та її філій. У такий спосіб створюються умови для розвитку бібліотечної та книговидавничої сфер міста, популяризації творчості миколаївських літераторів та забезпечення громади книжковою продукцією.
«Головна мета проєкту полягає у тому, щоб з`являлося якомога більше авторів у Миколаєві, підтримати усіх, хто пише у будь-якому стилі. Ми бачимо, що результат є: з`являються нові обличчя, бібліотечні фонди поповнюються новими виданнями. А ще ми зацікавлені, щоб книги йшли уже з промоцією. Щоб автори зустрічалися з читачами і розповідали про свої книжки. І вже потім їх розповсюджували далі», – акцентував у своєму виступі начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров.
У 2021-му році коштом міського бюджету обсягом у 175 тисяч 620 грн придбано 34 назви видань загальним накладом 903 примірники. Серед них:
- 15 літературно-художніх та дитячих книг;
- 14 історико-краєзнавчих видань;
- 2 навчальні видання;
- 1 видання мемуарів;
- 2 художніх альбоми.
Вони вийшли друком у книговидавців Ірини Гудим, Василя Торубари, Віктора Швеця, видавництвах «Іліон» та «Яслав». «Відбір книг відбувався за важливими критеріями. По-перше, це – актуальність видання. Книги мали пропонувати кращі зразки літературної творчості місцевих авторів, що популяризують історію й сьогодення рідного краю. Заявка на участь у проєкті повинна була містити обґрунтовану соціально-культурну значущість видання. А до завдання експертної групи входила оцінка літературно-художнього рівня. Представлене видання мало супроводжуватися рецензіями та рекомендаціями письменницьких організацій та інших закладів і установ. Обов`язково бралася до уваги якість поліграфічного виконання. Заявка подавалася від книговидавців, що забезпечувало попереднє опрацювання книги, гарантію розуміння ресурсу витрат і визначення максимальної вартості друку видань», – зазначила директорка Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
Круглий стіл проходив у формі публічного звіту. У заході взяли участь представники місцевої влади, закладів культури, експертної групи з відбору книжкових видань, видавці, миколаївські автори, представники ЗМІ. Під час зустрічі громаді було надано інформацію стосовно відбору, друку та поповнення бібліотек Миколаєва книжками місцевих авторів. Кожен із учасників мав можливість поставити запитання, висловити свою думку стосовно процесу книговидання у місті та поповнення краєзнавчими новинками публічних бібліотек.
Ознайомитися з виданнями можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=a7sxaIy6OLQ&ab_channel=%D0%91%D1%9