«Сурва» по-миколаївськи: подробиці веселого свята Тернівського будинку культури

«Сурва» по-миколаївськи: подробиці веселого свята Тернівського будинку культури

14 січня у Тернівському будинку культури пройшло традиційне та найулюбленіше святкування Нового року за болгарськими традиціями «Сурва». Саме цього дня болгари щорічно святкують «Нову гудину». Є декілька версій походження назви «Сурва», але тернівчани вважають, що вона означає відродження, початок чогось нового.

Над організацією свята працювала велика й дружна творча команда у складі представників Тернівського будинку культури, болгарської недільної школи імені Івана Вазова та бібліотеки-філії №16 ЦБС для дорослих. Гості свята залюбки переглянули інсценізацію обряду святкування «Сурви», взяли участь у цікавій вікторині, ну і, звичайно ж, не обійшлося без частування традиційною смачною баницею із «късметчета», що у перекладі з болгарської означає «приємні передбачення». Із теплими привітаннями на свято завітала й депутатка Миколаївської обласної ради, директорка ТОВ «Золотий колос» Надія Іванова.

У залі панувала святкова атмосфера, яка надовго залишиться у спогадах усіх присутніх безліччю приємних і важливих миттєвостей. Адже саме у такий спосіб місцеві жителі і в буденному житті, і під час національних свят зберігають традиції свого народу та передають їх із покоління в покоління!