18 квітня о 13:00 в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького (вул. Потьомкінська, 143-а) відбудеться презентація книг Крючкова Ю.С. «Парусное судостроение в Николаеве (1790 – 1865)» та Сацького А. Г. «Судьба первенца (фрегат «Святой Николай»)».
Захід відбудеться в рамках XVІІ виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга – 2019». Книги підготовлені до виходу у світ видавцем Львом Федоровичем Трасповим і вийшли в 2018 році у серії «Миколаївська морська бібліотека». Графічні роботи видань виконані художником Ігорем Євгеновичем Калініним. Для сучасного оформлення книги «Судьба первенца (фрегат «Святой Николай»)» використані копії документів рукою Сацького і матеріали миколаївських музеїв. Обидві книги дуже важливі у висвітленні історії Миколаєва, охоплюють ранній період чорноморського кораблебудування і флоту.
Унікальна монографія видатного вченого, історика, професора, автора численних книг з історії Миколаєва, суднобудування і флоту, д.т.н. Юрія Семеновича Крючкова (1928 –2015) вийшла у світ до 90-річчя автора. У цьому виданні різнобічно та глибоко аналізується історія суднобудування в Миколаєві в епоху вітрил, докладно описано заснування Адміралтейства, характеристика всіх класів і типів суден, які будувалися в нашому місті, наведені вичерпні відомості з конструкції і технології будівництва вітрильників XVIII-XIX століть, простежено розвиток верфей, показана роль видатних діячів того часу в створенні суднобудування і флоту на Чорному морі. Вперше подається повний список із 422 вітрильних суден, побудованих в Миколаєві в період 1790-1865 рр.
Книга миколаївського історика суднобудування і флоту, вченого, талановитого яхтсмена Анатолія Григоровича Сацького (1939 –2003) займає особливе місце в літературі з історії нашого краю і вийшла в світ до 80-річчя автора. В основу документально-історичного нарису лягли архівні дослідження автора про фрегат «Святий Миколай», першоджерела, перше креслення корпусу корабля та документи щодо його будівництва та служби. З документальною достовірністю автор описує початок суднобудування, відновлено хронологію біографії корабля, який став символом міста корабелів. На широкому історичному фоні в популярній формі розповідається про зародження Чорноморського флоту на півдні країни – вмістах Херсон, Севастополь, Миколаїв.
Книги видані в рамках міської програми «Культура» і є гідним подарунком місту Миколаєву до 230-річчя і заслуженою даниною пам’яті незабутнім авторам. На захід запрошені начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Любаров Ю.Й., члени сімей авторів, однодумці, колеги, історики суднобудування і флоту, краєзнавці, громадські діячі, творча та наукова інтелігенція, представники вищих навчальних закладів, журналісти.
Чекаємо на усіх бажаючих за адресою: вул. Потьомкінська, 143-а. Довідки за телефоном: 24-40-41.