15 листопада у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького пройшов майстер-клас «Кубишка-травниця». Захід відбувся за ініціативи ГО «Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса» та за підтримки дружнього до жінок та дівчат простору «Вільна».
Тренерка Анна Сальник розпочала зустріч цікавими фактами про народну ляльку-травницю. Наші пращури вірили, що вона здатна була не тільки оберігати здоров’я людей, а й відлякувати темні сили. Тож, дотримуючись традицій, учасниці заходу підготували рослинний мікс із м’яти, чебрецю, полину, лаванди, липи, ромашки, деревію та кропиви.
Здавна кубишка-травниця була невід’ємною частиною кожної оселі. Таку ляльку навіть давали малечі для ігор, щоб у дитини завдяки ароматерапії зміцнювався імунітет. Слід трішки розім’яти у руці м՛яку іграшку, як духмяний аромат цілющих трав наповнить дім. Такий запашний оберіг зберігали в помешканні протягом двох років.
Для створення кубишки учасникам майстер-класу знадобилися біла та кольорова тканини для тулубу та спідниці, де й розмістили цілющі трави. Також панянки декорували свої вироби, додавши барвисту хустку, фартух та різнобарвні стрічки.
Захід пройшов весело та з користю. Майстрині залюбки надихалися спілкуванням та цілющими пахощами духмяних трав.
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/397874122_1386936285221266_2811303383989788456_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/397886941_1386936775221217_2798874988760278304_n-450x345.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/397888697_1386936105221284_1930057126937946719_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/397888713_1386936175221277_605682007441812468_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398625962_1386935271888034_6359067182027052120_n-1-450x285.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/399153318_1386935745221320_1751429167333472086_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/400944712_1386935588554669_6722879610650141462_n-450x393.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/400959060_1386936241887937_932297657162529319_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/400981036_1386935701887991_5014450311437234196_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/400993441_1386935668554661_3046750971473840227_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/400998310_1386936918554536_527304070205318458_n-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/401001585_1386936955221199_3501850503720169345_n-450x339.jpg)