25 січня у Центральній міській бібліотеці для дітей імені Ш. Кобера і В. Хоменка відбулася чергова зустріч учасників проєкту «Допомога поруч». Діти за допомогою дорослих власноруч виготовляли янголяток з фетру, із задоволенням допомагали одне одному та обмінювалися приємними враженнями. Під час зустрічі хлопчики та дівчатка ще й пограли, познайомилися з цікавими книжками, а також потоваришували. Спілкування завершилося дружніми посиденьками з приємним чаюванням зі смаколиками.
Проєкт «Допомога поруч», ініційований Миколаївським благодійним фондом «Вихід», реалізується у партнерстві з фахівцями дитячої бібліотеки з грудня 2022-го року і триває понині. У такий спосіб за допомогою досвіду світової практики надається можливість малечі та дорослим людям із ментальною інвалідністю (такі захворювання як аутизм, ДЦП, синдром Дауна) отримати послуги із задоволення життєво важливих потреб у воєнних умовах. Адже під час війни найуразливішою категорію містян є люди, для яких замкнутий простір ‒ це вирок. Проєкт використовує просвітницькі, психологічні та творчі інструменти й механізми, що допоможуть самим громадянам ‒ інвалідам і батькам дітей з інвалідністю ‒ зміцнити психічне здоров’я та ефективно застосовувати отримані навички поводження в умовах побуту.
Під час зустрічей, що відбуваються двічі на тиждень, у затишній бібліотечній залі (з урахуванням наявності бомбосховища) проходять психологічні тренінги, індивідуальні заняття з логопедом, майстер-класи, сімейні свята. Бібліотекарі розробили і реалізують різноманітну за специфікою програму занять, до якої увійшли майстер-класи з плямографії «Зачаровані плями», релакс-уроки з техніки пальцевого живопису «Як пальчики та фарби стали друзями», релакс-заняття з тістопластики «Дива з солоного тіста», майстер-клас із малювання сіллю «Кольорові мрії», арт-година «Маленькі шедеври з мильних бульбашок» тощо.
Зауважимо, що для Центральної міської бібліотеки для дітей імені Ш. Кобера і В. Хоменка вже багато років одним з пріоритетних напрямів діяльності є робота з дітьми-інвалідами та їх батьками. Свого часу заклад у співпраці з фондом «Відродження» реалізував проєкт «Ти не один в світі» для дітей з ДЦП. Також на базі бібліотеки було організовано релаксаційний простір «Соняшник», де діти зі спеціальними потребами розвивали свої творчі здібності та спілкуватися з однолітками. Слід згадати також інклюзивний проєкт «Світ один на всіх», що відбувся завдяки співпраці із давнім другом закладу ‒ реабілітаційною установою «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія», що до війни підтримувала практично всі бібліотечні заходи з інклюзії.
А сьогодні варто подякувати усім учасникам проєкту «Допомога поруч» за ваш професіоналізм, витримку та силу духу ‒ у таких вкрай складних умовах війни гідно виконувати свій професійний обов’язок, дарувати потребуючим тепло ваших сердець та підтримку! Бажаємо мирного неба та успішної реалізації усіх задумів і надалі!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/324303688_1298010670763789_2643194558085315500_n-450x600.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/324581398_1666597100476935_389605292147015703_n-450x600.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/325443018_1561049554397331_762569652344266223_n-450x652.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/326266441_5138458396257599_7129501267400627762_n-450x600.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/326351093_6200807543263695_3229215769763724749_n-450x337.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/326352429_903350814047701_8590592389924701090_n-450x368.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/326494123_692894512515378_2969092483366057742_n-450x578.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/326500629_723287822705768_1200021871831255677_n-450x323.jpg)