18 квітня у світі відзначають День пам’яток і визначних місць, а в Україні ‒ День пам’яток історії та культури. У Миколаєві на державному обліку знаходяться 346 пам’яток, з них:
71 ‒ археології;
108 ‒ історії;
19 ‒ монументального мистецтва;
139 ‒ архітектури;
9 ‒ садово-паркового мистецтва,
а також біля 400 об’єктів культурної спадщини.
За інформацією відділу охорони культурної спадщини управління з питань культури за період війни у Миколаєві зафіксовано 23 об’єкти культурної спадщини, пошкоджені під час ворожих обстрілів. Наразі ще триває збір і фіксація інформації, проте перегляньте світлини. Вони є свідченням воєнних злочинів і ганебного знищення культури людей, які здавна проживали на цій землі.
І наше завдання сьогодні не лише перемогти у кривавій битві, а ще й зберегти яскраві перлини культурної спадщини для майбутніх поколінь. Вистоїмо! Переможемо! Відбудуємо!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00002-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00003-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00004-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00005-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00006-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00007-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00008-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00009-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00010-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00011-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00012-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00013-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00014-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00015-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00016-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00017-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00018-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00019-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00021-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00023-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00024-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00025-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00028-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00029-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00030-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00031-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00032-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00033-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00034-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00035-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00036-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00037-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00038-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00039-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00040-450x338.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/oks-2_00041-450x338.jpg)