До Дня захисників і захисниць України: у бібліотеці імені Марка Кропивницького триває акція «Оберіг для захисника»

До Дня захисників і захисниць України: у бібліотеці імені Марка Кропивницького триває акція «Оберіг для захисника»

25 вересня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбувся майстер-клас в рамках акції «Оберіг для захисника». Це третій захід, що проходить за участі майстринь Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», керівницею якої є заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова. Акція відбувається за підтримки директорки бібліотеки, заслуженої журналістки України Інги Хоржевської.

Перша зустріч любительниць рукоділля відбулася з нагоди Дня Конституції України, другу – присвятили Дню Незалежності України. І ось цього разу приводом для виготовлення оберегів для воїнів став День захисників і захисниць України, який цього року відзначається 1 жовтня.

«Робимо це для тих наших воїнів, які боронять нашу країну сьогодні…Таким чином намагаємося подарувати частку душі, приємних емоцій людям, які у неймовірно складних умовах сьогодні перебувають на фронті», – наголосила Інга Хоржевська.

Масштабна підготовка тривала більше місяця. Ця зустріч була присвячена розпису гільз. Патріотичні браслети, купа смаколиків від небайдужих жінок із волонтерської організації «Шалені бджілки», брелоки для ключів, ляльки-мотанки з ладанками й молитвами, іграшки – перелік оберегових подарунків, зроблених турботливими руками миколаївських майстринь для наших воїнів, доволі великий. Свій внесок зробили й учні міських закладів загальної середньої освіти та мистецьких закладів. До міських рукодільниць приєдналися також мисткині з Грейгового, які привезли силу-силенну дитячих малюнків.

«Таких оберегів на фронті військові потребують все більше й більше… Кожен захисник уявляє, що його дитина малювала малюнок. Або дружина виготовила янгола-охоронця. Наші майстрині під час творчого процесу звертаються з молитвами до Бога, у церквах освячують виготовлене. Аби у такий складний час обереги по-справжньому працювали», – зазначає Валентина Кривцова.

Готові вироби вже найближчим часом будуть відправлені на фронт. А зустрічі в рамках акції «Оберіг для захисника» триватимуть! Разом – до Перемоги!