13 липня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відкрилася персональна виставка майстрині Наталі Ракітіної під назвою «Берегиня світла».
Це десята виставка з творчого циклу «Берегині України», присвяченого ролі жінки у збереженні головних цінностей життя під час війни. Проєкт реалізується у співпраці бібліотеки з ГО “Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса”, керівниця Валентина Кривцова.
До експозиції «Берегиня світла» авторка підготувала розписні мальовки, картини з декоративного живопису, а також барвисті мальованки та розписні вази. Гості виставки пірнули у дивовижний світ, де сяйво світла грайливо випромінюється з рукотворних робіт.
Наталя Ракітіна проживає у Баштанці. Після закінчення школи навчалася на курсах у Київському освітньо-художньому центрі «Оберіг» за спеціальністю «Майстер петриківського художнього розпису». Дивовижна «петриківка» стала не просто захопленням для творчої особистості, а й визначила її подальший шлях. У 2000 році жінка закінчила Київський національний університеткультури і мистецтв, деякий час працювала вчителем образотворчого мистецтва в загально освітній школі і сумісно керівником гуртка в Будинку дитячої та юнацької творчості.
З 2012 по 2017 рік Наталя Ракітіна обіймала посаду начальника відділу культури Баштанської райдержадміністрації, деякий період очолювала відділ культури і туризму Баштанської міської ради. Увесь цей час майстриня брала активну участь у всеукраїнських акціях, обласних заходах, міських ярмарках. Перша персональна виставка Наталі Ракітіної відбулась у 2015 році. На ній мисткиня презентувала розмаїття барвистих мальовок у техніці петриківського розпису.
З 2018 року Наталя працювала завідувачкою художньо-естетичного відділу Будинку дитячої та юнацької творчості Баштанської міської ради. Це період творчого сплеску, коли увесь вільний час майстриня приділяла саме мистецтву. У цей час пані Наталя натхненно навчається живопису, з’являються перші пейзажі та натюрморти.
З початком війни жінка разом із дітьми залишилася у Баштанці. Пережити жахіття та опанувати страх за родину знову ж допомогла творчість. Серед темряви й хаосу народжувались барвисті образи, які вселяли світлу віру у порятунок.
Підтримати й привітати мисткиню з вагомою подією у творчому житті приїхали друзі й колеги з Баштанки, а також поціновувачі творчості з Миколаєва. Гостей заходу привітала Міра Матвієнко, вихованка зразкового вокального колективу «Талант» ММПК «Молодіжний», керівниця Катя Лелека.
Виставка працюватиме до 10 серпня. Познайомитися з роботами талановитої Наталі Ракітіної можна за адресою: вул. Потьомкінська, 34-А.
Вироби, створені за допомогою світла душі, завжди випромінюють особливе сяйво. Доторкніться до нього і ви!
Ласкаво просимо!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_12-51-33-115-1-450x238.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-05-31-740-1-450x259.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-21-27-176-1-450x269.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_12-52-29-026-2-450x203.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-09-51-868-1-450x245.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-39-48-409-1-450x351.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-24-41-862-1-450x314.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-43-20-200-1-450x258.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_12-53-30-394-1-450x252.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_12-55-46-841-1-450x233.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_12-56-50-137-1-450x268.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-43-57-612-1-450x286.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/zobrazhennya_viber_2023-07-13_13-45-57-698-3-450x358.jpg)