3 листопада у міській виставковій залі відкрилась виставка херсонської художниці Оксани Осмач «Живопис. Іхтіс – Чумацька ікона на рибі» .
Це перший показ, що відбувся у відремонтованому після обстрілів приміщенні. Виставка є унікальною і дуже символічною для всіх українців. До уваги миколаївських любителів живопису пані Оксана запропонувала серію картин, частина з яких була створена, коли місто перебувало під російською окупацією.
Роботи присвячені Україні, боротьбі нашої держави за незалежність. Наприклад, на одній з картин художниця зобразила легендарного морського піхотинця, учасника оборони Маріуполя – Сергія Волинського. Деякі з них відтворюють давню українську традицію створення чумацьких ікон на камбалі-ІХТІС, також представлений триптих на уламках російської ракети, збитої над столицею, а ще – картини на гільзах.
Співавтором проєкту є інший херсонський митець– Андрій Лопушинський. Художник також став його куратором.
Довідка: Оксана Оснач родом із Херсону. За першою освітою – інженер електронної техніки, за другою – викладач образотворчого мистецтва. З 2012 року є членкинею Національної спілки художників України. Мисткиня – учасниця більше п’ятдесяти всеукраїнських і міжнародних художніх виставок. Персональні покази Оксани Оснач демонструвалися в Херсоні, Миколаєві, Одесі, Білій Церкві, Києві. Художниця брала участь у проєкті «Чумацька ікона на камбалі», є реконструкторкою і авторкою близько сорока зображень на рибі.
Протягом шести років жінка працювала в Херсонському державному університеті, де викладала малюнок і живопис. До війни близько десяти років була викладачем у власній студії творчості, навчала бажаючих олійному живопису. Під час окупації знаходилась в Херсоні, де створила серію робіт української тематики. Зараз мисткиня живе у Києві, багато малює на гільзах і уламках ракет, які потім продаються на благодійних аукціонах на підтримку ЗСУ.
Роботи художниці знаходяться в музеях і приватних колекціях України, Польщі, Болгарії, Німеччини, Нідерландів, Великобританії, Ізраїля, Португалії.
У Миколаєві експозиція триватиме протягом місяця.
Виставкова зала працює з 11:00 до 19:00.
Неділя та понеділок – вихідний.
Адреса: вул. Нікольська, 54. (Вхід з вулиці Соборної).
Бажаємо приємного перегляду!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398121761_646972220951557_7502529905848819929_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398131476_646972430951536_8068870364171283435_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398142162_646972207618225_6068973499111758775_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398162354_646972324284880_6637599761772300139_n-1-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398220585_646972440951535_1957875149898687609_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/399198360_646972334284879_6262086529507119288_n-1-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398192830_646972320951547_7723809747196729307_n-1-450x562.jpg)