У Миколаєві презентували проєкт міської регенерації «Korabel kultural park», який розробила українська архітекторка Олена Гординська в співпраці з італійським бюро Altereco.
Про це повідомляється на сайті Миколаївської міської ради.
Проєкт став одним із переможців італійського конкурсу «Дизайн заради миру» в Римі, а також був представлений на провідній міжнародній виставці ‒ Венеційська архітектурна бієнале.
«Ми не просто розробляємо об’єкт. Ми пропонуємо план розвитку всієї території, ‒ розповіла пані Олена під час онлайн-зустрічі. ‒ Співпрацюємо разом з One Works, компанією, що створює генеральний план Миколаєва. Ми запропонували їм свої ідеї, зокрема, щодо шляхів сполучення міста з річкою, збільшення кількості зелених просторів, щоб зробити місто комфортним для жителів».
Архітектори вбачають розширення концепції будинку культури та пропонують створення цілого парку, зберігаючи, власне, попереднє призначення об’єкту.
Пошкоджену будівлю палацу культури «Корабельний» мають знести, а на її місці спорудити нову, частково заглиблену в землю. На таке рішення фахівців надихнула історична спадщина Миколаєва від часів заселення території сучасного міста, а також враховані міркування безпеки.
У новій будівлі запроєктували театральну залу площею 1,5 тис. кв метрів, зали для репетицій, спортзал, укриття на 4,3 тис. кв метрів, що у разі потреби вмістить і жителів будинків, розташованих поруч.
Прилеглу територію з палацом культури обєднає низка містків, що слугуватимуть ще й чудовими оглядовими точками. Цікаві ідеї пропонують для облаштування фасаду, наприклад, створення стіни для скелелазіння.
Учасники онлайн-презентації, організованої за сприяння Агенції розвитку Миколаєва, мали можливість долучитися до обговорення та висловити свої пропозиції. Детальніше ознайомитися з проєктом можна за посиланням: https://bit.ly/korabel_cultural_park
Під час зустрічі заступник директора департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков розповів про роботу над створенням генерального плану Миколаєва в рамках міжнародного проєкту UN4Mykolaiv.
Він нагадав, що перший етап завершено, наразі команда фахівців розробляє ландшафтну стратегію та приступатиме до підготовки стратегії мобільності міста та розвитку транспортного комплексу. Також планують створити електронні платформи для залучення до роботи експертів, громадськості, міжнародних фахівців.
Миколаїв продовжує працювати над формуванням бази даних пошкоджень, завданих міській інфраструктурі в період повномасштаного вторгнення російських терористів. Комісії у всіх районах міста визначають ступінь руйнування та інші характеристики. База даних стане основою для розрахунків під час планування відбудови Миколаєва. Роботу планують завершити вже в червні цього року.