Війна вмить поділила наш світ на чорне й біле. Як повелося із давніх-давен і донині: хто в душі несе світло віри та надії без вагань, той підсвічує дорогу ближньому, кому важче. Озернімося навколо. Виявляється, ми так мало знаємо про людей, які носять горде ім’я ‒ миколаївець…
До початку повномасштабної війни Ірина Риковська працювала у бібліотеці-філії №8 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького. Також майстриня займалася організацією виставок і майстер-класів при ГО «Буго-Чорноморський козацький округ». Між тим із дитинства Ірина полюбляла радувати рідних і друзів, даруючи їм власноруч створені сувеніри. У більш дорослому віці жінка опанувала техніку плетіння гачком і спицями. Це заняття протягом тривалого часу залишалося основним видом діяльності мисткині. Із часом пані Ірину все більше і більше захоплювали нові фасони в’язаного одягу, а також візерунки витончених скатертин і серветок. Найбільшою ж любов’ю мисткині стали вишиті картини із прекрасними південними краєвидами. За майже чверть свого життя жінка їх створила більше півсотні. А нещодавно майстриня захопилася ще й виготовленням жіночих шийних бісерних прикрас ‒ ґерданів із старовинними українськими обереговими орнаментами.
«Сьогодні пані Ірина далеко від Миколаєва. Щоб уберегтися від війни, жінка разом із дітьми і онуками виїхала до Німеччини, але продовжує творчо працювати. Так, днями на світ з’явилася нова святкова вишиванка, в якій відобразилась краса квітучого Півдня України. А ще майстриня закінчує роботу над «божником» ‒ рушником, яким із давніх-давен в українських хатах прикрашали ікони. Все за традиціями ‒ як годиться справжнім українцям», ‒ розповідає голова Миколаївської культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», заслужена працівниця культури України Валентина Кривцова.
Нехай ніколи не зміліє джерело творчих ідей талановитої миколаївської майстрині Ірини Риковської. Нехай з’являється яскраве поле оберегів із квітучих полотен, що лише наближатимуть такий бажаний мир. Так і буде! Разом ‒ до ПЕРЕМОГИ!
На світлинах ‒ роботи Ірини Риковської.
Зображення запису ‒ майстриня Ірина Риковська