18 листопада 2021 року в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького розпочнуться ХIV екологічні читання «Збережемо для нащадків». Темою заходу 2021-го року є «Організація та забезпечення благоустрою сучасного міста як умова створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля».
Основні виконавці та партнери:
- управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації;
- управління екології департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради;
- управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради;
- Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва;
- Центр екологічної інформації та культури бібліотеки-філіалу № 2 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва;
- Національний університет кораблебудування ім. адм. Макарова;
- Чорноморський національний університет ім. Петра Могили;
- Миколаївський національний аграрний університет;
- Миколаївський національний університет ім. В. Сухомлинського;
- Благодійний фонд МЕТА «Від спільного бачення – до спільних дій»;
- Експертно-громадська рада при виконкомі Миколаївської міської ради;
- Миколаївська філія Національного екологічного центру України;
- Благодійний фонд «ЛАСКА»;
- Миколаївський клуб сприяння сталому розвитку та побудові громадянського суспільства «Спільні дії».
До участі у заході запрошуються представники державних природоохоронних органів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарської діяльності, закладів культури та освіти, організацій громадянського суспільства, науковці, викладачі навчальних закладів усіх рівнів, студенти, школярі, краєзнавці.
Теми для доповідей та обговорення:
- Кращі практики благоустрою Миколаєва, інших населених пунктів України, зарубіжних країн.
- Використання сучасних методів в організації та управлінні благоустроєм населених пунктів місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
- Впровадження енергозберігаючих технологій. Засоби та обладнання зовнішнього освітлення населених пунктів.
- Зелені насадження та їх інвентаризація. Ландшафтний дизайн.
- Водні ресурси населених пунктів. Пляжі, роботи з благоустрою узбережжя рік. Заходи щодо захисту міст від підтоплення, укріплення берегів, зливостоки.
- Транспортні артерії міста. Пішохідні та велосипедні доріжки. Покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон відповідно до діючих норм і стандартів.
- Заходи з утримання територій населених пунктів у належному санітарному стані: благоустрій дворових територій, системи збирання і вивезення відходів; функціонування сміттєзвалищ.
- Забезпечення безпеки об’єктів благоустрою (спортивні та дитячі майданчики, інші споруди). Інформування населення про якість довкілля в місті.
- Екологічна освіта та просвітництво, виховання екологічної культури: міжнародні та регіональні проєкти.
- Організація міського публічного простору: історія і традиції.
У ході Читань учасники матимуть можливість:
- отримати інформацію про історію благоустрою Миколаєва та стан природного навколишнього середовища нашого міста, регіону;
- обговорити проблеми та перспективи розвитку міста з точки зору благоустрою та збереження природного навколишнього середовища;
- дізнатися про форми і методи роботи міських служб щодо створення безпечного, комфортного, сприятливого для населення середовища проживання;
- познайомитися з досвідом життєдіяльності екологічно безпечних міст, програмами стійкого розвитку, проєктами, технологіями щодо вдосконалення благоустрою та раціонального природокористування;
- познайомитися з кращими практиками екологічного просвітництва;
- поділитися успішним досвідом участі в реалізації екологічної політики в населених пунктах України, громадських ініціатив та проєктів, присвячених екологічній безпеці, благоустрою та озелененню, вихованню екологічної культури та громадянської позиції городян, в т.ч. проєктів Громадського бюджету;
- знайти партнерів для спільних проєктів та діяльності.
У межах конференції, з 18 по 25 листопада, відбудеться екологічний тиждень практико-орієнтованих заходів та обмін досвідом за темою Читань. До заходу буде видано збірник матеріалів в електронному вигляді.
Публікація матеріалів: до участі в публікації запрошуються всі учасники Читань. Вимоги до тексту: формат А4, гарнітура – Times New Roman: кегль – 12; інтервал – 1,5; обсяг – до 3 сторінок. На початку кожної доповіді вказується прізвище та ініціали автора (авторів), назва організації, місто, назва доповіді, анотація (до чотирьох речень). У тезах обов’язкове посилання в квадратних дужках на джерела, які перелічуються після слова «Література», за порядком посилань на них у тексті або за абеткою. Матеріали надсилати на електронну адресу: [email protected]. Публікація матеріалів безкоштовна. Строк подачі тез – до 29 жовтня 2021 р.
Контактна інформація за тел.: (0512) 40-91-73, 0507221513 – Світлана Зайко, 0958723268 – Ірина Чернова; 095 56 570 71 – Любов Варюхіна.
У зв’язку з карантинними обмеженнями, спричиненими коронавірусною інфекцією COVID-19, можливий онлайновий формат проведення заходу на платформі ZOOM.