Яскраві особистості: Михайло Бойчук відзначає 50-річчя служінню культурі Миколаївщини

Яскраві особистості: Михайло Бойчук відзначає 50-річчя служінню культурі Миколаївщини

Миколаїв славиться яскравими постатями, які заронили здорові зерна у плідну ниву культури. Серед широкого розмаю талантів окреме місце належить неординарній особистості, небайдужому та натхненному – заслуженому працівнику культури України, лауреату Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса Михайлу Михайловичу Бойчуку.

Життєвий і професійний шлях пана Михайла ще з самого дитинства був пов՛язаний із творчістю. Народився він на прикарпатській мальовничій Івано-Франківщині, у селянській багатодітній родині. Краса навколишньої природи надихала хлопця на творче самовираження, і вже зі шкільних років він захопився музичним виконавством, а саме – грою на гармошці.

Проте перша обрана ним спеціальність була далеко не творчою – «Машиніст підземних електропоїздів». Цю професію чоловік здобув у 1964 році, закінчивши Донецьке ПТУ №91. Паралельно навчався у вечірній школі, займався в театральній студії, грав у виставах, виступав на концертах – як у будинку культури шахти «Південна», так і прилеглих до міста Донецька селах. Під час служби в армії Михайло Бойчук також проявляв творчу активність, очолюючи самодіяльність цілого дивізіону.

У 1973 році він вступив до Миколаївського культурно-освітнього училища за спеціальністю «Хоровий спів». У 1975 році продовжив навчання у Миколаївському педагогічному інституті ім. В.О. Сухомлинського за спеціальністю «Учитель музики та співів», який закінчив у 1980 році.

З 1973 року пан Михайло працював на посаді директора Кам’янського палацу культури, що у Очаківському районі. У 1979-му створив централізовану клубну систему Кам’янської сільської ради, яку потім і очолив. А з 1981 року Михайла Бойчука було зараховано на посаду завідувача відділу культури Очаківського райвиконкому, де він працював до 1984-го.

За його за ініціативи було впроваджено нову, більш досконалу концепцію підбиття підсумків роботи районних закладів культури: з урахуванням особливостей матеріально-технічної бази, наявності кваліфікованих спеціалістів, участі в обласних заходах, зведення кількості художніх колективів зі званням «народний» тощо. І результат не примусив себе довго чекати: за реальними показниками роботи колективів Очаківській район уже в 1982 році посів третє місце в обласному рейтингу, а в 1983 – друге.

У 1984-му році Михайлу Михайловичу Бойчуку було запропоновано посаду директора Миколаївського обласного науково-методичного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, де він працював до 2009-го року.

За цей період Миколаївський ОЦНТтаКОР двічі ставав кращим в Україні. Творчою окрасою Миколаївщини відтоді увійшов в історію конкурс вокалістів та малих вокальних форм ім. О. Прісенка (с. Степове), дитячий конкурс «Перші ластівки» серед сільських вокалістів (с. Радсад), Всеукраїнський конкурс театральних колективів «Від Гіпаніса до Борисфена» (м. Очаків), обласний хореографічний конкурс «Миколаївські зорі», конкурс хорових колективів імені М. Леонтовича, виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва тощо.

Після виходу на пенсію, з 2009 по 2012 рік, Михайло Михайлович працював викладачем вокалу на кафедрі естрадного мистецтва Миколаївської філії Київського університету культури і мистецтв. З 2012 по 2014 рік – викладав вокал у Миколаївському коледжі культури і мистецтв. Нині митець очолює роботу жіночого вокального колективу «Миколаївський заспів», який діє на базі філії Миколаївського міського палацу культури і мистецтв ЦКтаД «Промінь», що у мікрорайоні Варварівка. Складні часи внесли корективи у діяльність вокалісток-аматорок, проте колектив зберігся й старанно та натхненно готується до звітного концерту з нагоди 10-річчя творчого життя.

Побажаємо Михайлу Михайловичу Бойчуку і надалі не втрачати запалу, збагачуючи буйний цвіт культури нашого південного краю. Міцного здоров՛я, наснаги й натхнення на довгі та щасливі роки під мирним небом квітучої України!