23 червня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбулося відкриття виставки художніх робіт, створених за мотивами таврійського розпису «У блакиті неба й моря».
Дата заходу була обрана не випадково. Одна зі співорганізаторок заходу ‒ голова Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова зазначила: «Ми обрали саме червень, адже у цьому місяці мала відзначати 95-річний ювілей Євгенія Бондаренко ‒ миколаївська журналістка, письменниця, яка вперше у своїй книзі «Стежки до лиману» згадала про таврійський розпис, вона першою ним зацікавилась. Пані Євгенія ‒ ще й талановита художниця, адже у її творчому доробку понад 100 картин, які зберігаються у фондах Миколаївського краєзнавчого музею. У своїх віршах талановита жінка також згадувала таврійські легенди. І сьогодні наші сучасні майстрині через різні види декоративно-ужиткового мистецтва показали ці дивні образи, описані пані Євгенією».
«Синьоока таврійка», «Краса Півдня» – саме так між собою називають мисткині Миколаївщини блакить розписних візерунків із вкрапленням сонячного сяйва. «Таврійка» ‒ символ Великої Води, нескінченності нашого життя, його відродження й відновлення.
До експозиції свої роботи представили 8 талановитих жінок міста Миколаєва та області: заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Ульянкіна, Любов Паранюк, Наталія Мазур-Степанюк, Світлана Бойкова-Калюжна, Леся Сайковська, Олена Коркішко, Наталя Ракітіна і Жанна Максимова. До уваги відвідувачів було презентовано 55 авторських робіт. Це яскравий приклад того, як елементи візерунків таврійського розпису стрімко відроджуються й проростають в інших видах народного мистецтва, аби розквітнути у ткацтві, вишивці, декоративному живописі, художньому розписі по дереву й тканині, гончарній кераміці, писанкарстві тощо. Краса цієї дивовижної техніки проявилася на тканих гобеленах, розписних тарелях, барвистих писанках, декоративних панно та мальовках, представлених у експозиції. Різні автори й техніки, але єдине кольорове рішення, філософія та використання знаків-символів, які мають своє значення.
Під час заходу на артпросторі наочно демонструвалася робота майстринь з художнього розпису, ткацтва та квілінгу. Гості заходу стали свідками народження блакитного мережива таврійських візерунків.
Насолодитися красою рукотворих робіт талановитих майстринь можуть усі бажаючі до кінця липня.
Завітайте за адресою: вул. Потьомкінська, 143-А.
Приємного перегляду!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_131232-450x252.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_131952-450x279.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_132755-450x253.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133528-450x247.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133539-450x267.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133616-450x276.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133803-450x203.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133826-450x203.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_135228-450x311.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-47-145-450x598.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-47-217-450x598.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-47-376-450x598.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-47-548-450x598.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-47-686-450x598.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_135228-1-450x311.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_131418-450x328.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133518-450x362.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133712-450x306.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230623_133839-450x362.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-46-879-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-46-977-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-47-076-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-48-018-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-21_19-08-48-111-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-22_21-17-35-023-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-22_21-17-50-152-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-22_21-18-09-162-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-22_21-18-37-127-450x339.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/yzobrazhenye_viber_2023-06-22_21-18-52-214-450x339.jpg)