15 травня у ММПК «Корабельний» відбулася прем’єра вистави «Шутка Вольтера» за однойменним твором М.О. Троянова. На перший публічний захід у рамках Року творчості Майстра прийшли поціновувачі його таланту, а також добрі друзі Аматорського театру М.О. Троянова.
У грудні 2021 року виповнюється 100 років від дня народження театрального режисера і актора, драматурга, публіциста, громадського діяча, заслуженого артиста Грузинської РСР, Почесного громадянина Миколаєва ‒ Миколи Олексійовича Троянова. Творча громадськість міста активно долучається до святкування, а відкрили низку заходів вихованці Майстра.
Із нагоди свята у залі зібралися люди, які після карантинних заборон скучили за справжніми емоціями. І не даремно, адже актори Аматорського театру М.О. Троянова на чолі з режисеркою Тетяною Герман підготували програму з двох частин. До речі, колектив працює на базі ММПК «Корабельний» з 2015 року. Тетяна Герман ‒ учениця й продовжувачка творчих ідей Майстра, намагається насичувати репертуарне коло як класикою, так і п’єсами нових авторів. Особливе ж місце у творчому доробку колективу посідають постановки за творами самого Миколи Олексійовича. Тому до ювілейного року Вчителя аматори і підготували виставу за його п’єсою.
Захід розпочався прологом, автором якого виступив молодий режисер ММПК «Молодіжний», актор Аматорського театру М.О. Троянова Олексій Друзь. До уваги глядачів був представлений екскурс у театральне минуле, написаний у віршованій формі. Змінюються часи, обличчя, а Театр залишається вічним, між тим, деякі творчі особистості пишуть у цьому літописі неповторні сторінки. Головну думку прологу продовжили і гості свята.
Зі знаковою подією привітала присутніх Ірина Лапко, директорка Миколаївського міського методичного центру клубної роботи. Ірина Валеріївна поділилася спогадами про спілкування з Миколою Трояновим, якого вона пам’ятає ще із студентських років, а також зауважила, що саме такі особистості формують етичний код нації. Режисер-постановник Незалежної театральної платформи, режисер Театру-студії «В.Т.и.К. з узвозу», актор Віктор Смірнов привітав колег із прем’єрою, а усім побажав зустрітися на фінальних урочистостях святкування Року М.О. Троянова. Якщо карантин не стане на заваді, у грудні 2021 року у Миколаєві відбудеться Відкритий міський фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Дні Троянова».
Про яскраву особистість, велич таланту й людську мудрість Миколи Олексійовича Троянова зі сцени Палацу говорили і його учні. Ніна Шевченко прийшла у колектив у 1968 році, на той час їй було 18 років. Завдяки Миколі Олексійовичу, відтоді театр назавжди став частиною її життя. На знак шани й вдячності Вчителю, жінка прочитала власний вірш «Пам’ять». А наступний гість свята – Володимир Голубцов, розповів, що став учасником колективу з 2007 року. Пан Володимир зізнався, що для нього авторитет Майстра був абсолютним. Він і нині у складних життєвих ситуаціях ставить для себе питання: «А як би зробив Учитель?!» Теплою хвилею неповторних спогадів огорнула присутніх і вихованка М.О.Троянова – Тетяна Герман, яка розповіла про незабутні відчуття від роботи з талановитим Наставником, його харизму й життєлюбність. Особливу увагу пані Тетяна привернула увагу до творів Миколи Троянова, які є цілющим, невичерпним джерелом для сучасних режисерів.
Далі аматорський колектив продемонстрував своє бачення п’єси М.О. Троянова «Шутка Вольтера». Колоритні персонажі, декорації й музика швидко занурили глядачів у пригодницьку історію з життя видатного філософа-просвітителя XVIII століття. У постановці взяли участь усі актори театру, найбільш же яскравими були виконавці головних ролей: Маркіза – Ірина Загребаєва, Вольтер – Михайло Цибульський. Прем’єрний показ увінчався бурхливими оплесками глядачів.
Вітаємо Аматорський колектив М.О. Троянова з вдалою театральною прем’єрою й бажаємо творчих успіхів надалі!