22 грудня Центральна міська бібліотека імені М.Л. Кропивницького презентувала аудіоколекцію «Миколаїв мого дитинства», створену на основі спогадів дитячих років миколаївців, користувачів бібліотек. Акцію зі збору матеріалів було ініційовано іще 2017-го року, а у 2021-му пройшов другий її етап. Під час інтерв`ю герої розповіли про події, що найбільше запам`яталися їм з дитинства, поділилися власними враженнями від архітектури, вуличних пейзажів того часу, спогадами шкільних років тощо.
«Я хочу подякувати всім, хто долучився до роботи над цим проєктом, нашим партнерам – сайт «Николаевский базар»… Разом з вами будемо писати історію, спогади і майбутнє Миколаєва», – підкреслила в ході презентації директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Інга Хоржевська.
Презентовані матеріали носять не тільки соціальний, але й науковий інтерес. 2021-го року частина записів була внесена для збереження до Архіву усних історій Українського Інституту Національної Пам’яті. «…Ми підтримуємо подібні проєкти і акції, тому що вони наповнюють нашу національну пам`ять не лише інформацією, але й сенсом. Це робить нас більш зрозумілими, цікавими і відкритими один одному…»,- зазначила завідувачка сектору обліку та збереження усних джерел Українського Інституту Національної Пам`яті Тетяна Ковтунович.
Загалом бібліотекарі записали 30 інтерв`ю з людьми різного віку, різних професій, корінними миколаївцями і не тільки. Хронологія спогадів охоплює період від 30-х до 90-х років минулого століття. Найстарший учасник акції народився в 1928-му році, наймолодша – в 1984-му. Кращі розповіді, записані під час акції, представлені на сторінках аудіоблогу Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького «Звуковий силует Миколаєва» (https://goo.gl/ggk67a). Також за результатами проєкту створено мультимедійний диск «Миколаїв мого дитинства. Спогади жителів південного міста», до якого увійшли матеріали у аудіо та відео форматах.