Цьогоріч дата 25 жовтня для українців стала доволі символічною, адже вдвадцятьп’яте відбулась акція «Радіодиктант національної єдності». Найбільший лінгвістичний флешмоб осені присвячено Дню української писемності та мови.
Працівники галузі культури міста Миколаєва в своїх закладах активно приєдналися до проєкту. А затишна зала Центральної міської бібліотеки імені М.Л. Кропивницького сьогодні зібрала більше 60-ти поціновувачів краси й милозвучності рідної мови. Серед них: Юрій Любаров, начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, Дмитро Фалько, секретар ММР, фахівчині управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області, представники управління патрульної поліції в Миколаївській області, головного управління ДСНС у Миколаївській області, Нацгвардії, Херсонської обласної прокуратури, Головного управління національної поліції в Миколаївській області, бібліотекарі, відвідувачі розмовних клубів української мови, волонтери, військові.
Диктант був присвячений українській єдності з усім світом і мав назву «Магія голосу». Авторкою тексту виступила письменниця Оксана Забужко. Прочитав його поет, письменник і музикант, а нині військовослужбовець Павло Вишебаба.
Всеукраїнський радіодиктант був започаткований у 2000 році командою Українського Радіо і з того часу став найбільшим україномовним флешмобом. Його метою організатори від початку вбачали об’єднання людей навколо України в усьому світі, а не перевірку грамотності учасників. Саме тому Суспільне Мовлення запропонувало усі можливі формати для участі в проєкті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах.
Текст диктанту буде опубліковано 28 жовтня об 11:00 на сайті Українського радіо.
Організатори пропонують усім охочим надіслати написаний диктант на перевірку.
Для цього необхідно:
•надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 27 жовтня);
•або сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 28 жовтня, 11:00, на електронну адресу [email protected].
Вітаємо усіх, хто сьогодні долучився до цього важливого проєкту! Дякуємо за вашу шану та любов до рідних витоків, наділених могутньою силою єднання!