В умовах карантину працівники Миколаївського міського палацу культури «Корабельний» (директор О. Чебан) проводять активну діяльність з питань підвищення кваліфікації та рівня обізнаності в професійній діяльності.
Так, 12 й 14 травня керівники творчих колективів закладу культури разом із дирекцією й режисерським відділом взяли участь в обласних онлайн-семінарах, що проводив Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.
Перший семінар було присвячено методиці роботи з дитячими вокальними колективами, солістами та їхній участі в культурно-мистецьких заходах. Лекторами навчального заходу стали Н. Лисогор, провідний методист з роботи з дітьми та молоддю, та Г. Стрелецька, провідний методист з вокально-хорового жанру, заслужений працівник культури України. Вони надали практичні поради та рекомендації керівникам колективів дитячої творчості щодо підготовки до вокальних культурно-мистецьких заходів.
Для прикладу було проаналізовано стан надання заявок і відеовиступів учасників обласного фестивалю дитячої творчості «Art-mix», участь в якому вибороли Д. Пінчук, солістка студії естрадного вокалу «Звезда» (керівник С. Овсяннікова), та О. Толстікова, солістка вокального об’єднання «Унісон» (керівник Т. Єрохіна), які надали необхідні матеріали в зазначені терміни відповідно до положення фестивалю.
Спікери звернули увагу семінаристів на вокальні вправи для розвитку дитячого голосу. Окремим питанням стало обговорення репертуарної політики колективів на прикладі практичної діяльності провідних світових тренерів-вокалістів і співаків, театралізація вокальних номерів.
Семінар 14 травня був присвячений театральному жанру, основні питання якого стосувалися вимог до підтвердження та присвоєння звання «зразковий»/«народний» аматорський колектив, а також підготовки документації театральних колективів.
Роз’яснення з усіх питань надавали Н. Баштова, директорка МОЦНТ та КОР, заслужена артистка України, та Т. Скубченко, провідний методист з театрального жанру, заслужений працівник культури України. Вони, також, звернули увагу на культурні проекти, що відбудуться у 2020 році обласним центром народної творчості: правила участі, вимоги до конкурсантів, репертуар та жанрова специфіка творів мистецтва, форми роботи театрального колективу й види театрів.
З усіх питань семінарів були надані методичні рекомендації, поради, зроблені настанови.
Загалом, це були два насичених, пізнавальних дні, які пройшли злагоджено, успішно й плідно завдяки прагненню навчатись, дізнаватись щось нове та вдосконалюватись у власній професії.