Онлайн-акція «Прокачай українську»: дбаймо про своє мовлення

Онлайн-акція «Прокачай українську»: дбаймо про своє мовлення

Друзі, сьогодні ми знову кличемо вас у захопливі мандри таємницями мовознавчої науки. Багатий словниковий запас здатен розкрити всю глибину світогляду людини. Проте часто-густо в мовленні ми вживаємо слова, значення яких для конкретної ситуації не є доречним. Те саме стосується й використання закінчень. Кожен варіант – цікавий по-своєму.

Ось, наприклад, «освічений», «досвідчений» та «обізнаний». В якому випадку краще обрати кожне з цих слів?

Якщо ви просто добре з чимось ознайомилися – стаєте «обізнаним». Той, хто має освіту, називатиметься «освіченою» людиною. А якщо у вас іще є певний досвід роботи – впевнено вважайте себе «досвідченим» фахівцем.

Наприклад, освічена молодь називатиметься досвідченою, коли стане обізнаною та набуде навичок з певного напряму роботи.

Як настануть мирні часи, ми з вами поїдемо на екскурсію До Кривого Рога чи Кривого Рогу? Мовознавці з цього приводу радять запам’ятати: іменники чоловічого роду на позначення населених пунктів у родовому відмінку однини пишемо із закінченням -а/-я. Наприклад: до Львова, до Києва, до Харкова, до Херсона. Якщо ж у нас назви міст складаються з кількох слів – це складені іменники, що будуть закінчуватися на -у/-ю: Кривого Рогу, Зеленого Гаю тощо.

Зверніть увагу, за новим Українським правописом 2019-го року паралельні форми матимуть такі іменники: Амстердам, Гомель, Ліверпуль, Лондон, Мадрид, Париж, Чорнобиль. Тобто можна сказати: «Я їду до Парижу» чи «Я від Парижа в захваті!». Обидва варіанти – правильні.

Друзі, дбайте про мову! Переглядайте наші слайди та прокачуйте свою українську!

Бажаємо успіху!