Щороку, наприкінці грудня, ДХШ м.Миколаєва, де навчаються діти особливого творчого обдарування, представляє городянам і гостям нашого міста нову концепцію святкового дизайнерського оформлення приміщень унікальної будівлі закладу, що є пам’яткою архітектури місцевого значення. Така мистецька акція дає можливість у одному оформленні, за єдиною концепцією показувати роботи всіх вихованців навчального закладу, навіть наймолодших учнів.
«Новий рік з Давньою Грецією» – саме під такою назвою цьогоріч представлені авторські роботи юних митців та викладачів. Переступаючи поріг історичної будівлі школи, гості неначе занурюються в чарівну білосніжну казку: біла новорічна виноградна лоза, прикрашена величезним паперовим листям, фактурні ялинкові кулі, сріблясте павутиння, гірлянди.
«У цій виставці ми спробували об’єднати дві величні культури: культуру Сходу, звідки іде до нас рік білого металевого Бика, та Стародавньої Греції, яку вважають колискою всієї європейської цивілізації, і у міфах якої є образ цієї могутньої тварини» – так охарактеризувала експозицію директор ДХШ Євгенія Кручиніна.
Давньогрецький червоно- та чорнофігурний вазопис широко представлений у графічних роботах наймолодших художників. Багатство орнаментів, монохромна гама кольорів, побутові сюжети грецької культури вишукано і стилістично зображені у графічних композиціях дітей. Доповнюють виставку графічних робіт об’ємні амфори, створені Оленою Маркитан з поліетилену, із зображенням силуетних композицій афінських панафінейських ігор, міфологічних багатофігурних сюжетів за мотивами робіт учнів молодших класів.
У якості центрального (головного) персонажа новорічної композиції представлено Білого Бика – інсталяцію-барельєф у виконанні майстрині, викладача школи Наталії Агхахової. У цьому величному образі художниця поєднала головного героя прийдешнього нового року за китайським гороскопом та Білого Бика з давньогрецького міфу про викрадення Європи.
Кожен з експонатів виставки розповідає про якусь зі сторінок античної культури. Є колекції, присвячені олімпійським іграм, театру, давньогрецькій скульптурі, червонофігурному вазопису тощо. Так, наприклад, в експозиції можна побачити дитячі роботи на зразок танагрських статуеток. В епоху елінізму вони були напрочуд поширені серед давньогрецької знаті. Така статуетка вважалась дуже цінним подарунком. Відливалася фігурка, а вже потім їй додавалися волосся, одяг, взуття, прикраси та інші елементи образу відповідно до модних тенденцій, панувавших у суспільстві на той час.
Солоне тісто виступило цього разу чи не найголовнішим та найуживанішим матеріалом. Після висихання воно майже не потребує додаткової обробки, а об’ємні композиції з нього нагадують стародавні мармурові грецькі статуї. Адже греки розмальовували та полірували воском мармур, з якого створювалися скульптури, додаючи йому кольору людського тіла. Тож, роботи викладачів і учнів, виготовлені із солоного тіста, дуже схожі на справжні античні витвори мистецтва.
Вперше в історії школи в оформленні використані предмети шкільного гіпсового фонду: античні голови, маски, розетки, рельєфи. Величезна театральна міфологічна маска відіграє роль центральної фотозони. Незвичне контрастне оформлення самої маски: креативне поєднання графічно грубого дерева з важкими «срібними» ланцюгами.
За словами Євгенії Кручиніної, експозиція виставки – величезна колективна робота. До участі, як правило, запрошуються всі вихованці навчального закладу. Дітям оголошується тема і починається кропітка робота, зі створення ескізів, і аж до отримання вже готових витворів.
Всі вихованці, роботи яких увійшли до експозиції, будуть нагороджені грамотами, оформленими відповідно до тематики виставки.
Учні та викладачі Дитячої художньої школи вітають місто з прийдешніми зимовими святами і завжди готові радо ділитися новорічним настроєм зі всіма, хто шанує творчість і надихається мистецтвом.