18 квітня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація унікальної книги «Non nocere. Из истории первой больницы в Николаеве», в якій досліджується історія розвитку медичного обслуговування в Миколаєві. Зокрема, викладено події 150-річної історії Миколаївської лікарні (нині – міська лікарня №1) – першого лікувального закладу для городян. Другий день XVІІ виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга-2019» був присвячений історико-краєзнавчій книзі.
Над книгою працював колектив авторів – відомий миколаївський історик-краєзнавець, к.і.н. Володимир Щукін, лікар-анестезіолог, завідувач відділенням інтенсивної терапії міської лікарні №1 Микола Замлинський, журналіст Аліна Кокошко. Видання містить рідкісні документи і світлини, які відображають діяльність лікарні з перших років її заснування і до сучасності. Книга вийшла друком у видавництві Ірини Гудим за підтримки управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради в рамках міської програми «Культура».
Книга складається з трьох частин. У перших двох представлений історичний нарис зародження і розвитку лікувальної справи в Миколаєві з моменту заснування міста, передумови і будівництво першого лікувального закладу для городян, існування лікарні протягом більше 100 років. Третя частина присвячена людям найгуманнішої і найвідповідальнішої професії, які багато сил і років віддали служінню інтересам суспільства – лікарям і медперсоналу лікарні №1. Завдяки їм ця медична установа ні на день не припиняла працювати і допомагати миколаївцям у нелегкі часи громадянської та Другої світової війн, різних політичних та соціальних негараздів.
На презентації під час спілкування з авторами присутні дізналися цікаві факти з життя та побуту містян протягом двох століть, про особливий статус нашого південного міста і як це позначилося на організації лікування його мешканців, про відомих миколаївців, які залишили свій особистий слід в історії.
Видавець Ірина Гудим розповіла про те, як виник задум створення книги та як довго тривала робота над нею.
На заході були присутні герої нарисів книги, історики, краєзнавці, творча інтелігенція та всі небайдужі до історії рідного краю городяни.