«Нічого нізвідки не з’являється»: Миколаїв відвідала Людмила Охріменко,письменниця і волонтерка з Харкова

«Нічого нізвідки не з’являється»: Миколаїв відвідала Людмила Охріменко,письменниця і волонтерка з Харкова

Зустріч проходила в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького. Усвідомлено говорити з українцями про наболіле зі сторінок власних книжок Людмила Охріменко відчула гостру потребу десь у 30-річному віці. Хоча спроби писати поезію робила іще в шкільні роки. Як говорить сама авторка: «Нічого нізвідки не з`являється. Людина від народження має до певної справи хист. Потрібен лише поштовх».

Для жінки точкою відліку її повноцінного творчого, письменницького життя став 2014 рік.

«Ну, звичайно, писалося про війну... Побачене, почуте, усвідомлене настільки мене вразило…Перша моя поїздка на передову була у місто Слов`янськ. І все, що я там побачила вразило…Це було настільки важко, розумієте? Це 2014 рік, не 2022. Це зараз ми з вами дорослі люди, які розуміють: з ким і з чим ми маємо справу. А тоді, 2014 року, це неможливо було усвідомити», – пригадує письменниця.

До початку повномасштабного вторгнення родина Людмили Охріменко проживала у Харкові. У рідному місті пані Людмила однією з перших почала говорити українською.

Перу літераторки належить дванадцять книжок. Десять з них вже побачили світ. Ще дві відправлені для участі у різноманітних конкурсах.

Миколаїв став 21 регіоном країни, де авторка особисто презентувала роман «Оскар» – найкращий твір воєнної тематики згідно з висновком членів журі літературного конкурсу «Коронація слова» 2021 року. У ньому до уваги читачів представлена історія кримського татарина, який виборював територіальну цілісність України й пройшов полон найжахливішої катівні у Донецьку.

«І найголовніше не те, що він потрапив у полон. І не сам полон. А найголовніше, що цей чоловік, офіцер, розвідник й спецпризначенець знайшов у собі сили, мужність. Знайшов у собі дух, той наш український, який дозволив йому перемогти свого ворога і вибратися з тієї катівні», – наголошує авторка.

Спілкування із харизматичною харків`янкою тривало у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького майже дві години. Наприкінці зустрічі письменниця охоче відповіла на численні запитання читачів.