09 квітня у бібліотеці-філії № 18 ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького відкрилася виставка «Народ скаже, як зав’яже», присвячена Великодню. Більше 30 витинанок, філігранно виконаних юними митцями Дитячої художньої школи м. Миколаєва, занурюють глядачів у світ народної мудрості, зашифрованої у прислів’ях та загадках.
Викладачкою, натхненницею та наставницею хлопчиків і дівчаток, які лише пізнають основи художньої майстерності, є Олена Маркитан, талановита художниця, майстриня, володарка Почесної відзнаки «Зірка культури міста Миколаїв».
У 2019 році пані Олена уклала дві книги, одна з яких – збірка «Українські народні загадки», де використані репродукції витинанок, виконаних учнями мисткині на заняттях у ДХШ. Друга – «Українські народні прислів’я», проілюстровані також вихованцями Олени Маркитан. Ці витинанки й прикрасили експозицію виставки.
На захід разом зі своїми батьками завітали учні Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича. Діти й дорослі залюбки долучилися до презентації, присвяченої традиціям мистецтва витинанки, відгадували загадки, міркували про значення прислів’їв.
Виставка триватиме протягом місяця за адресою: пр. Корабелів, 12.
Друзі, принагідно запрошуємо всіх любителів декоративно-ужиткового мистецтва переглянути експозицію та пірнути у вир позитивних вражень.
Цікаво
Витинанка – від українського слова «витинати» чи «вирізувати», «вивертати», вид народного декоративного мистецтва. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла – ажурні та силуетні.
Перші витинанки з’явилися в Китаї з появою паперу і примітивних ножиць. У VII – XII ст. у цій країні набули широкого поширення паперові прикраси: зображення божеств, духів, драконів, квітів, птахів, риб, що наклеювалися на вікна. Цей вид мистецтва не відразу «перебрався» зі Сходу до України. У нашій країні паперові витинанки, як прикраси сільських хат, почали використовуватися з середини XIX століття.








