13 листопада художниця Культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Любов Паранюк запросила миколаївців до Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького на відкриття персональної виставки робіт «Миттєвості творчості».
Це перша експозиція, яку мисткиня презентує за період повномасштабного вторгнення. 12 робіт, виконаних у техніці живопису по тканині, значно розширюють обрії звичного для художниці простору улюбленої «таврійки». Нові образи та стримана палітра кольорів розповідають глядачам, наскільки тонкими можуть бути людські почуття. Картини Любові Паранюк випромінюють світлу, ніжну енергетику. Художній розпис тканини для мисткині – можливість емоційно відпочити, поділитися із глядачем надзвичайно чуттєвим внутрішнім світом.
Підтримати Любов Паранюк прийшли друзі й колеги. Привітали мисткиню з вагомою подією в творчому житті начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР Юрій Любаров та позаштатний радник Миколаївського міського голови Артем Кривцов.
«Що б не відбувалося ззовні, що б не відбувалося навкруги нас – душа повинна бачити красу… Ви відомі передусім своїми роботами з Таврійського розпису. А сьогодні тут ми бачимо зовсім іншу стилістику, і це дуже приємно», – зазначив Юрій Любаров, звертаючись до Любові Паранюк.
В урочистій атмосфері, з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, Почесними грамотами та Подяками також була відзначена активна творчість учасників ГО «Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса”».
Особливої душевності заходу надали музичні композиції у виконанні Василя Ілечка, викладача Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва. Чарівні звуки панфлейти підкреслили витонченість робіт, представлених в експозиції.
Насолодитися витонченою красою, створеною Любов’ю Паранюк, можна до 04 грудня 2024 року за адресою: вул. Марка Кропивницького, 143-А.
Цікаво
Любов Паранюк народилася в 1978 році в селі Смодне Косівського району Івано-Франківської області. У 1979 році її родина переїхала до села Куцуруб Очаківського району. З дитинства Любов зростала в атмосфері творчості, адже у великій сім’ї всі займалися рукоділлям: вишивали, в’язали, плели гачком. З 1987 року пані Любов навчалася в Куцурубській філії Очаківської дитячої художньої школи. У 1996 році закінчила Миколаївське професійно-технічне училище №13 за спеціальністю «Виконувач художньо-оформлювальних робіт». По закінченні навчання працювала викладачем у Куцурубській філії Очаківської дитячої художньої школи. У 2005 році вступила до Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв на спеціальність «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». З 2015 року і до початку повномасштабного вторгнення працювала викладачкою з декоративного розпису в художньому відділенні Куцурубської школи мистецтв. Протягом усіх цих років пані Любов не припиняла займатися творчістю. Вона активно задіяна у всеукраїнських акціях, обласних конкурсах і міських виставках. Роботи мисткині з соломоплетіння, гончарства та художнього розпису завжди привертають увагу фахівців. З 2020 року художниця занурилася у світ блакитної «таврійки»: вивчає її історію, проводить навчальні майстер-класи, презентувала першу персональну виставку, присвячену виду мистецтва, батьківщина якого – Миколаївщина. Нею створено авторську серію мальовок «Таврійський розпис. Календар». В нагороду за відродження традицій народної творчості та аматорського мистецтва у 2020 році Любов Мирославівна стає лауреаткою Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса. З 2021 року художниця плідно співпрацює з ГО «Центр навчання та освіти дорослих «Південь» як тренерка та експертка з таврійського розпису. Також вона є співавторкою двох видань, що є основним джерелом для вивчення «таврійки». За збереження та популяризацію культурних традицій у 2021 році Любов Паранюк нагороджена ювілейним знаком «30 років Незалежності України». З початку 2022 року доєдналася до творчої діяльності ГО «Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса”». Разом з іншими майстрами організації бере участь у виставкових проєктах, майстер-класах і благодійних акціях на підтримку воїнів ЗСУ.