21 червня у Центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка відбулась незвична зустріч. До закладу завітала Лада Захарова, координаторка проєкту «Ми поруч з вами: об’єднання через читання», ініційованого ГО «Миколаївський обласний рух підтримки осіб з інвалідністю «Сильні разом».
Під час зустрічі із керівниками та фахівцями філій міської мережі дитячих бібліотек пані Лада ознайомила присутніх із метою проєкту, спрямованого на розвиток інклюзивного підходу до дітей з особливими потребами через збільшення розуміння їх самовідчуття.
Також Лада Захарова презентувала серію книг, що були видані в Швеції за підтримки національної асоціації людей з інвалідністю «Funkibator». Прекрасно ілюстровані видання, з мінімумом тексту та максимумом емпативного посилу, не залишили присутніх байдужими. Після презентації кожний учасник зустрічі мав змогу прочитати одну із книг і висловити свої почуття і відчуття, які виникли під час читання. Книги були різними за змістом, але об’єднані спільною темою – адаптації в соціумі дітей з особливими потребами, їх спілкуванню з однолітками.
Бібліотека отримала в дарунок 5 комплектів із 6 книг, які стануть беззаперечним дидактично-навчальним матеріалом для бібліотекарів та користувачів. А ще були намічені наступні кроки співпраці. Так, вже на 28 червня запланована зустріч Лади Захарової з батьками дітей з обмеженими можливостями, якими опікується Миколаївський місцевий благодійний фонд «Вихід». Це добрий друг бібліотеки, з яким пов’язана плідна співпраця.
Бажаємо успіхів у подальшій спільній роботі у напрямку інклюзії!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/347391390_235036799291562_2491897082880210130_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/347393712_235037025958206_8893925281581621005_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/347442009_235036615958247_3501755667233088667_n-450x675.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/347555658_235036755958233_7274901048227983631_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/347590374_235037155958193_2924259856353456418_n-450x300.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/347590987_235037212624854_3474514734732677576_n-450x300.jpg)