Історична довідка
Історія української морської піхоти бере початок із 23 травня 1918-го року, коли гетьман Скоропадський видав указ по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби». Наступного року Симон Петлюра видав наказ про заснування Морського полку. У березні полк був реорганізований у 1-й Гуцульський полк морської піхоти Дієвої армії УНР. Частини морської піхоти УНР брали участь у Першому і Другому зимовому походах армії УНР.
Днем створення морської піхоти сучасної України можна вважати 22 лютого 1992-го року, коли в Севастополі 880-й Окремий батальйон під командуванням майора Віталія Рожманова прийняв присягу на вірність українському народові. 1 липня 1993-го року, після створення Військово-Морських Сил України, у Севастополі був сформований 1-й Окремий батальйон Морської піхоти, куди були зараховані кращі офіцери Чорноморського флоту, які виявили бажання служити Україні. У 2014-му році морські піхотинці були передислоковані до Миколаєва, їх було менше батальйону. У нових місцях дислокації у стислі терміни було відновлено бойовий потенціал.
Музей суднобудування і флоту підтримує дружні стосунки з морськими піхотинцями 36-ї окремої бригади морської піхоти з першого року їх перебування у Миколаєві. Музейні фонди регулярно поповнюються експонатами з історії морської піхоти України, що були передані музею командуванням Морської піхоти ВМС ЗС України і рядовими військовослужбовцями. У постійній експозиції привертає увагу відвідувачів музею тематичний вузол, присвячений 36-й окремій бригаді морської піхоти. Цього року надійшло нове поповнення цікавих експонатів від піхотинців, і музейні фахівці вирішили ознайомити широкий загал миколаївців і гостей міста з колекцією, що представлена на виставці «Морська піхота України». Прапори, зразки зброї, погони і емблеми, боєзапас, книги, колекція світлин про участь морської піхоти в АТО/ООС ‒ це далеко не весь перелік музейного зібрання, представленого у експозиції.
Виставка експонується по 28 листопада за адресою: вул. Нікольська, 54.
Увага: згідно з карантинними нормами вхід до виставкової зали здійснюється при наявності у відвідувачів СOVID-сертифікатів (повне щеплення), негативного результату тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19.
Ласкаво просимо!