14 серпня в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відкрилась виставка живопису відомої миколаївської мисткині, членкині Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України Ольги Артим «Козацька Атлантида».
В експозиції з 15 картин авторка привернула увагу глядачів до трагічних подій червня 2023 року – підіриву Каховської ГЕС. Переважна більшість робіт написана у 2024-му й експонується вперше.
Творчість пані Ольги, традиційно лірична й наповнена соковитістю кольорів, цього разу занурила присутніх у легендарну минувшину – історію Великого Лугу. На центральному триптиху «Козацька Атлантида», над яким мисткиня працювала протягом року, наче постав героїчний дух української землі.
«Герої «з’являлись» самі, «диктували», що у них має бути у руках. І вони «не захотіли» бути привидами, а захотіли більш явно проявитись. І вони поспішають на допомогу нашим захисникам», – зазначила авторка.
Художниця зазначила, що сюжети полотен вимагали великого внутрішнього емоційного переосмислення історичних подій, що наче наклалися на нашу сумну сучасність.
З відкриттям виставки авторку прийшли привітати друзі та поціновувачі творчості. Слова поздоровлення також пролунали від голови Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України, чоловіка мисткині Дмитра Артима, директора-художнього керівника МАХДТ, заслуженого діяча мистецтв України Артема Свистуна.
Окремо слова вдячності за творчість висловив голова Снігурівської РВА Іван Кухта, який також поділився з присутніми своїми спогадами про підтоплення, що дісталося й Снігурівщини.
Під час презентації у творчій галереї бібліотеки панувала атмосфера великого емоційного піднесення й єднання, розуміння трагічності випробувань, які вимушений долати український народ. Й одночасно – гордість за мужніх і сміливих воїнів, що ціною власного життя й понині боронять волю та незалежність рідної землі.
Переглянути виставку Ольги Артим «Козацька Атлантида» можна до кінця серпня за адресою: вул. Потьомкінська, 143-А.
Приємного перегляду!
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/455654563_883385153835099_5559097357124271636_n-450x548.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/172370246949227-450x600.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/1723702465326469-450x547.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/1723702465679027-450x514.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/1723702465859369-450x489.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/zobrazhennya_viber_2024-08-15_11-32-06-304-450x617.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/zobrazhennya_viber_2024-08-15_11-32-09-625-450x623.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/zobrazhennya_viber_2024-08-15_11-32-15-386-450x600.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/zobrazhennya_viber_2024-08-15_11-32-18-275-450x555.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/172370246589141-450x364.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/zobrazhennya_viber_2024-08-15_11-32-07-919-1-450x398.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/zobrazhennya_viber_2024-08-15_11-32-08-625-1-450x433.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/zobrazhennya_viber_2024-08-15_11-32-19-962-450x253.jpg)
![](https://cultura.mkrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/455686613_883386030501678_881123179614298232_n-450x300.jpg)