«Косівські легенди»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького експонується виставка робіт вихованців ДХШ м. Миколаєва

«Косівські легенди»: у бібліотеці імені Марка Кропивницького експонується виставка робіт вихованців ДХШ м. Миколаєва

У Центрі сучасного читання «МАРКО» Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького до уваги миколаївців представлена виставка робіт «Косівські легенди». Авторами експозиції є учні Дитячої художньої школи м. Миколаєва, вихованці викладачки Анастасії Ємельянової.

«Ми залучаємо дітей до вивчення культури України різних її куточків. Як бачите, колірна гама більше зелена, коричнева і жовта. Такі натуральні відтінки. Я вважаю, що дітки справились із завданням. Краще, навіть ніж я уявляла собі. Довго її робили, але результат неймовірний», – ділиться емоціями Анастасія Ємельянова.

Загалом представлено 25 робіт маленьких миколаївських митців віком від 6 до 10 років. Юні художники наповнили затишну залу Центру яскравим колоритом і відтінками культурного різноманіття української землі. Косівська мальована кераміка – традиційний народний гуцульський промисел. Її характерними ознаками є розписи коричневим, жовтим і зеленим кольорами на білому тлі.

«Анастасія Дмитрівна – іще молодий викладач. Але ті результати, які ми спостерігаємо у навчальному процесі, дуже радують І це перша виставка її учнів», – акцентує директорка ДХШ м. Миколаєва, заслужена діячка мистецтв України Євгенія Кручиніна.

Друзі, насолодитися унікальним мистецтвом Гуцульщини поглядом юних талантів Миколаєва можна протягом квітня за адресою: вул. Марка Кропивницького, 143-А. До речі, у приміщенні бібліотеки також розгорнена ще одна експозиція вихованки ДХШ – персональна виставка творчих робіт Єви Барикіної «Я намалюю на папері Україну».

Приємних вражень!

Цікаво

Ко́сівська мальо́вана кера́міка – один із різновидів українського керамічного різнобарв’я. Відома своїми гончарними виробами: різноманітним посудом, дитячими забавками, сувенірами, пічними кахлями, декоративними плитками. Вирізняється складною технологією виготовлення та особливими малюнками. Традиційно до косівської кераміки включають також кераміку села Пістинь, яка нічим не відрізняється від косівської.

Місто Косів знаходиться на межі етнокультурних регіонів Покуття та Гуцульщина, гуцули з навколишніх сіл приходили до міста на ярмарки і продавали тут свої ремісничі вироби. Тому іноді косівську кераміку називали гуцульською або покутською.

12 грудня 2019 року Косівську мальовану кераміку внесено до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства.

Джерело: Wikipedia