18-й рік поспіль, напередодні Всесвітнього дня книги і авторського права, який 23 квітня відзначає світова спільнота, миколаївці мають можливість бути учасниками однієї з найважливіших культурних подій міста – щорічної виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга».
Цього року, у зв’язку із введенням в країні обмежувальних карантинних заходів, XVIIІ виставка місцевих видавництв «Миколаївська книга-2020» відбудеться з 21 по 30 квітня у віртуальному форматі.
Основним організатором книжкового форуму є Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького за підтримки управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Миколаївської облдержадміністрації і управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.
На миколаївців чекає онлайн-знайомство з книжковими новинками 2019-2020 років місцевих книговидавців та видавничих центрів закладів вищої освіти у вигляді серії коротких відеооглядів книг, буктрейлерів, інтерв’ю з видавцями. Для широкого перегляду підготовлено ретроспекцію відеоматеріалів виставки минулих років, куди увійшли телесюжети про виставку, аудіо- та відеозаписи творчих вечорів, презентацій книг, зустрічей з авторами тощо.
Основний контент цьогорічної виставки буде розміщено 21.04.2020 на сайті бібліотеки (niklib.com) з широким розповсюдженням в інтернет-виданнях, на сайтах офіційних партнерів виставки, управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, на акаунті бібліотеки в соціальній мережі Facebook.
На виставці «Миколаївська книга – 2020» буде презентовано понад 100 нових книг миколаївських видавництв та видавничих центрів, а саме, видавництв: Ірини Гудим, Василя Торубари, Льва Траспова, Павла Шамрая, Віктора Швеця, видавництва «Іліон», видавничих центрів: МОІППО, НУК ім. адмірала Макарова.Також на огляд буде представлено суспільно-політичний журнал «Імена».
У віртуальній експозиції відеосюжету увазі миколаївців буде представлено книги історичної і патріотичної тематики, дитячі книжки, літературно-художні твори, публіцистику, наукові видання. Це книги як улюблених авторів, що вже припали до душі містянам, так і нових, знайомство з творчістю яких у читачів ще попереду.
Загалом, протягом 2019 року на Миколаївщині було видано книг і брошур 193 найменувань загальним накладом 42,4 тисячі примірників. Варто зазначити, що за міською програмою «Культура» у 2019 році до бібліотек міста надійшли книги 28 найменувань на суму 274 850 грн.
Інтернет-ревю «Книги-переможці ХIV обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга» стане наступним розділом віртуальної виставки і буде також розміщено на сайті бібліотеки.
Щорічно в рамках реалізації обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги проходить обласний конкурс «Краща Миколаївська книга», підведення підсумків якого традиційно відбудеться в межах виставки місцевих видавництв «Миколаївська книга».
Фахівцями ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького та бібліотек-філіалів вже підготовлено буктрейлери про книги-переможці конкурсу, що будуть розміщені на каналі YouTube.
До програми віртуальної виставки також увійде відеоогляд книг, виданих у межах міської комплексної програми «Культура» на 2016-2019 рр. за підтримки управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.
Відеоархів «За сторінками минулих виставок» буде представлено кількома компонентами. Фотофільм «Закарбовані в часі миттєвості «Миколаївської книги» містить світлини 2006-2019 рр. з фотоархіву Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва. Сюжет авторського випуску телепрограми «Я тут живу» заслуженої журналістки України, голови громадської ради бібліотеки Інги Хоржевської, присвячений VIII виставці місцевих видавництв «Миколаївська книга» (20-23 квітня 2010), дасть можливість поринути у культурне життя Миколаєва 2010 року. У відеопроєкті ЦМБ ім. М.Л. Кропивницького м. Миколаєва «Побажай Миколаївській книзі!» діляться своїми думками про значення книги, краєзнавчих видань, видавничої справи та читання взагалі відомі миколаївські діячі культури, поети, письменники, журналісти, вчені, педагоги, краєзнавці, громадські експерти тощо. Ознайомитись з колекцією усних краєзнавчих історій, аудіозаписами творчих подій, що відбувались у бібліотеці, миколаївці зможуть, відвідавши аудіоблог «Звуковий силует Миколаєва» (https://bit.ly/2RxHXCN), який є оригінальним проєктом бібліотеки.
Тож, шановні миколаївці! Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького підготувала для вас змістовну «антивірусну» віртуальну екскурсію «Миколаївською книгою», яка зможе урізноманітнити життя на карантині.
Дивіться, читайте, обмінюйтесь думками! Наполегливо і сумлінно тримайтеся курсу #ЗалишайсяВдома! #Твоябібліотекапоруч #Миколаївськакнига! #ЧитайМиколаїв!