5 жовтня програма ХІІ+І Відкритого театрального фестивалю «Homo Ludens» («Людина, що грає») запропонувала миколаївцям і гостям міста насичений і цікавий репертуар.
На сцені в укритті глядачі мали можливість переглянути моновиставу «ЮДА» від Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша. Постановка за твором Л.Українки «На полі крові» – режисерська робота заслуженого діяча мистецтв України Сергія Павлюка, у ролі Юди виступив заслужений артист України Сергій Михайловський.
В основі сюжету моновистави – сповідь Юди, який за 30 срібників продав свого вчителя – Ісуса Христа. Глядачі разом із героєм твору знову намагалися дати відповіді на одвічні питання, що не залишають байдужим нікого.
Цього дня господарі сцени – Миколаївський академічний художній драматичний театр подарував глядачам імерсивну виставу «Земний монолог», присвячену 70-річчю поета, есеїста, перекладача, лауреата Шевченківської премії, заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Креміня. Шані таланту нашого відомого земляка в Україні присвячено весь 2023-й рік. Автор ідеї, режисер-постановник – директор-художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун. Автором літературної композиції виступила Марина Васильєва.
Після прем’єрного показу, що відбувся 7 червня, колектив театру розпочав активні гастролі з цією виставою по області та Україні. «Земний монолог» подивилися мешканці Казанки, Первомайська Миколаївської області, Ужгорода, Мукачева, Львова, Хмельницького. У Миколаєві вистава демонструвалася також на сценах міських будинків культури.
5 жовтня у рамках фестивалю в інтерактивному музеї Миколаївського академічного художнього драматичного театру відбулася дискусійна панель ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Театральна педагогіка у межах воєнного та післявоєнного станів: історія, сучасність, майбутнє».
Модератором заходу став директор Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв», доктор педагогічних наук, доцент Віктор Мозговий.
У ході динамічної дискусії спікери з України, Грузії та Польщі в онлайн-форматі та наживо зацікавлено обговорювали наступні тематичні напрями:
- театральна педагогіка у персоналіях і проєктах;
- драматургічний поступ у сценічно-театральних постановках у межах воєнного та післявоєнного станів;
- режисерські майстерні як засіб взаємодії театральної педагогіки; психолого-педагогічні аспекти навчання й виховання педагогів;
- популяризація театральної педагогіки: сучасні форми та методи; поліфункційність сучасного вітчизняного театру в умовах воєнного стану тощо.
За підсумками роботи дискусійної панелі учасникам запропоновано проєкт резолюції. Її головною ідеєю є наукова підтримка практичного розроблення актуальних мистецьких і педагогічних підходів щодо підготовки майстрів сценічної дії та діячів мистецтва. За таких умов сучасне театральне мистецтво здатне виступити надійним мистецьким форпостом оборони національної культури України.
Фестиваль «Homo Ludens» триває!